تلفن همراه

آیفون‌های جدید سرعت‌ LTE گیگابیت را ساپورت نمی‌کنند!

منبع: آی تی رسان
کمپانی اپل امروز اعلام کرد در پی سیاست‌های تجاری خود در سال گذشته که برای گوشی‌های آی‌فون 7 و 7 پلاس به کار گرفته بود، در سه محصول جدید این شرکت از هر دو مودم کوالکام و اینتل استفاده خواهد کرد.
 
همانند سال قبل، این کمپانی مودم‌های کوالکام را دستکاری کرده تا مطمئن شود به لحاظ اجرایی هم سطح با مدل‌های اینتل باشند. البته کمپانی کوالکام در گذشته هم از اپل بابت این موضوع شکایت کرده بود.
 
نکته قابل تامل این است که مودم‌های کوالکام از لحاظ نظری می‌توانند به سرعت LTE برسند (این سرعت با چیپست اسنپدارگون 835 که در پرچمداران 2017 اندروید وجود دارد اجرایی است) اما مودم‌های اینتل این قابلیت را ندارند.
 
این کمپانی در حال کار کردن بر روی مودمی مشابه است که این قابلیت‌ها را داشته باشد. اما این مودم برای محصولات جدید اپل مانند: آی‌فون 7، 7 پلاس و آی‌فون 8 که پاییز امسال عرضه خواهند شد آماده بهره‌برداری نخواهد بود.
 
سیاست کاری اپل به گونه‌ای است که خود را در ارتباط با قطعات حیاتی، به یک یا دو کمپانی خاص محدود نمی‌کند.
 
این سیاست ورزی‌ها تنها به کمپانی کوالکام محدود نمی‌شود و اپل را با شرکت‌های تولید کننده قطعات که به صورت انحصاری با وی قرارداد دارند به لحاظ حقوقی درگیر نموده است.
 
راه حل اپل برای چنین مشکلاتی، دستکاری مودم‌های با عملکرد بالای کوالکام تا سطح مودم های اینتل است. بنابراین تفاوت عملکرد بین این دو برند در بین آی‌فون‌ها حل خواهد شد.
 
این موضوع (ساپورت نکردن سرعت LTE) ممکن است برای اپل مشکلاتی در بازار ایجاد کند. اپراتورهای آمریکایی قول داده‌اند که تا انتهای سال شبکه‌های گیگابیت LTE را ایجاد خواهند نمود و این در حالی‌ست‌که آی‌فون‌های جدید آن را ساپورت نمی‌کنند.
 
از سوی دیگر، گوشی‌های سامسونگ گلگسی S8 ،S8 پلاس و نوت 8 و تمامی مدل‌های اندرویدی که اسنپدراگون 835 بر روی آن ها نصب هستند این قابلیت را دارند و کمپانی اپل از تبلیغات گسترده شرکت‌ها در این زمینه احساس خوشایندی نمی‌کند.

​​