فناوری اطلاعات

نسخه آتی همراه کارت به سمت کیف پول الکترونیکی می‌رود

منبع: راه پرداخت
نیما نامداری، معاون طرح و توسعه شرکت ارتباط فردا و رئیس هیئت‌مدیره شرکت پیدا با بیان اینکه نسخه آتی همراه کارت به سمت کیف پول الکترونیکی می‌رود، در مراسم قرعه‌کشی جشنواره تپش در هر تراکنش اعلام کرد: «این جشنواره می‌تواند نقطه پایان و آغازی جدید برای همراه کارت باشد.»
 
نیما نامداری تأکید کرد: «ارتباط فردا همیشه می‌خواهد یک گام جلوتر از صنعت حرکت کند. البته یک گام جلوتر بودن همیشه ساده نیست، زمانی که ما اجرای طرح همراه کارت را آغاز کردیم هیچ‌کس این سرویس‌ها را روی برنامک‌های (اپلیکیشن) بانکی خود ارائه نمی‌داد این در حالی است که هم‌اکنون تمام شرکت‌های PSP برای ارائه این خدمات با یکدیگر رقابت می‌کنند، این به معنای آن است که ما باید مسیر خود را در این بخش تغییر داده و یک سطح بالاتر برویم. روی موضوعی که همه ایستاده‌اند ما نمی‌ایستیم.»
 
او اعلام کردد: «به زودی (شهریورماه) نسخه جدید همراه کارت ارائه می‌شود و سرویس‌هایی که روی این برنامک جدید یا نسخه جدید همراه کارت ارائه می‌شود با سرویس‌هایی که هم‌اکنون ارائه می‌شود متفاوت خواهد بود.»
 
او ادامه داد: «نسخه آتی همراه کارت به سمت کیف پول الکترونیکی خواهد رفت و به گونه خواهد بود که با شرایط جدید پرداخت الکترونیکی کشور سازگار باشد. محصول جدید همراه کارت تجربه کاربری جدیدی ایجاد خواهد کرد.»
 
نامداری گفت: «یکی از برنامه‌های شرکت ارتباط فردا حرکت به سمت بانکداری باز است، ما می‌خواهیم یک پارادایم شیفت در فضای بانکداری ایجاد کنیم به‌گونه‌ای که بتوان از خدمات بانکی در حوزه‌های دیگر نیز بهره برد.»
 
او با اشاره به سایر پروژه‌هایی که برای اجرا در دستور کاری شرکت ارتباط فردا قرار دارد گفت: «سوپرمارکت‌های مالی از برنامه‌های آتی ما به شمار می‌آیند، مراکزی که نام بانک، بیمه یا بورس بر سر در خود ندارند اما به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که تمامی خدمات مالی را ارائه خواهند داد.»
 
در مراسم قرعه‌کشی جشنواره تپش در هر تراکنش ۶ نفر به‌قیدقرعه انتخاب شدند و جوایز متفاوت این برندگان نشان از تفاوت دیدگاه برگزارکنندگان این همایش می‌دهد. جایزه سفر به قطب شمال جایزه اول این جشنواره است. ۵ جایزه دیگر مربوط به سفر به جنگل‌های آمازون و سفر به آفریقا است. برگزارکنندگان این جشنواره سعی کردند همان‌طور که با همراه کارت توانستند تغییری در فعالیت‌های بانکی ایجاد کنند، با این جشنواره و هدایا نیز بتوانند تفاوتی در زندگی افراد ایجاد کنند، چرا که سفر تغییر در بطن زندگی افراد ایجاد می‌کند.
 
مدیرعامل شرکت پیدا، شرکت زیرمجموعه شرکت ارتباط فردا و ارائه‌دهنده خدمات پرداخت موبایلی در ابتدای این مراسم با اشاره به پیشینه همراه کارت گفت: «نسخه اولیه این برنامک در سال ۹۳ روی سیستم‌عامل‌های رایج بازار، اندروید، ویندوز و iOS ارائه شد همین باعث شد تا استقبال گسترده‌ای از آن صورت گیرد.»
 
رضا شکیبانیا افزود: «از ویژگی‌های اصلی همراه کارت این است که برای استفاده از آن لازم نیست حتماً مشتری یک بانک باشند، تمامی دارندگان کارت‌های بانکی می‌توانند از همراه کارت بهره برند.»
 
او با اشاره به کارکردهای نسخه آتی همراه کارت گفت: «با توجه به گسترده‌تر شدن موبایل سرویس‌های آتی، همراه کارت بیشتر مبتنی بر کیف پول الکترونیکی خواهد بود. تلاش خواهیم کرد همراه کارت را به کیف پول موبایل تبدیل کنیم..»
 
او ادامه داد: «البته تا زمان ارائه نسخه جدید مشتریان فعلی خود را تنها نخواهیم گذاشت و سرویس‌های جدیدی به همراه کارت اضافه خواهد شد به طور مثال اگر تاکنون فقط می‌توانستند شارژ ایرانسل خریداری کنند به زودی شارژ سایر اپراتورها را نیز می‌توانند از طریق این برنامه خریداری کنند.»

​​