رگولاتوری

احتمال باقی ماندن واعظی در وزارت ارتباطات قوت گرفت

vaezi6.jpg

احتمال باقی ماندن محمود واعظی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معرفی وی به مجلس برای همین عنوان در فهرست کابینه دولت دوازدهم قوت گرفت.

براساس اطلاعات رسیده به خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، علیرغم انتشار برخی اخبار و گمانه‌زنی‌ها در خصوص احتمال خروج محمود واعظی از وزارت ارتباطات و انتصاب بعنوان رئیس دفتر ویژه رئیس جمهور، احتمال باقی ماندن وی در این وزارتخانه در دولت دوازدهم قوت گرفته است.

پیش از این، برخی از منابع خبری، از احتمال انتصاب دکتر واعظی بعنوان رئیس دفتر ویژه رئیس جمهور و جایگزینی ابوالحسن فیروزآبادی -دبیر شورایعالی فضای مجازی- و یا نصرالله جهانگرد -معاون فعلی وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات- به عنوان جایگزین وی خبر داده بودند.

توسعه پرشتاب و بی سابقه شبکه اینترنت و اینترانت ملی، راه اندازی و توسعه شبکه های نسل سه و چهار تلفن همراه، ورود بازیگران جدید عرضه خدمات ارتباطی به بازار و تغییر بنیادین اکوسیستم رگولیشن حوزه ICT از جمله دستاوردهای واعظی بعنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم به شمار می روند.

گفته مي شود در حال حاضر دو گروه‌ از سوي رئيس‌جمهور مسئول بررسي گزينه‌هاي مطرح براي تصدي وزارتخانه‌ها و نحوه چيدمان کابينه شده‌اند؛ گروه اول شامل اسحاق جهانگيري، محمد شريعتمداري و محمدعلي نجفي و گروه دوم شامل محمدباقر نوبخت، محمود واعظي و محمد نهاونديان هستند.
 
هرچندکار بررسي کارگروه‌هاي مورد نظر به اتمام رسيده و آنها هم نظرات خود را براساس تفکيک وزارتخانه‌هاي صنعت و بازرگاني، ورزش و جوانان و راه و مسکن به رييس جمهور منعکس کرده‌اند اما هنوز مجلس تکليف لايحه دولت در خصوص تفکيک وزارتخانه‌ها را مشخص نکرده است.

​​