فناوری اطلاعات

شیائومی قصد دارد ۲۰۰۰ فروشگاه جدید Mi Home تا سال ۲۰۲۰ افتتاح کند!

منبع: شیائومی شاپ
بر اساس مصاحبه اخیر Wang Xiang (مسئول ارشد شیائومی)، این شرکت در نظر دارد تا بیش از ۲۰۰۰ فروشگاه فیزیکی (Mi Stores) طی ۳ سال آینده راه اندازی کند.
 
این مصاحبه در CNBC منتشر شد و یکی از مهمترین نکاتی که به آن اشاره شد، تعهد شرکت به باز کردن بیشتر این فروشگاه ها با مشارکت سرمایه گذاران خصوصی بود. سرپرست ارشد شیائومی خاطر نشان کرد که در چند سال آینده، این شرکت فناوری به یک بازیکن جهانی  تبدیل خواهد شد؛ چرا که برنامه دارند تقریبا به هر کشوری وارد شود. به نظر می رسد که این شرکت اشتباهات گذشته خود را درک کرده و در حال حاضر به فروش آفلاین نیز متکی است و صرفا به فروش آنلاین نمی پردازد.
 
تا کنون شیائومی بیش از ۱۰۰ فروشگاه Mi Home در بیشتر مناطق چین و ۱۲۵ فروشگاه در سراسر جهان باز کرده است. هدف این است که تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۰۰۰ (!) فروشگاه در سراسر جهان داشته باشد. بر اساس گزارش این مقام مسئول شیائومی، این شرکت به دنبال تمرکز بیشتر بر همسایگان چین در جنوب شرقی آسیا مانند فیلیپین و نیز اروپای شرقی است. همچنین در کشورهایی مانند روسیه، امارات متحده عربی و مصر زمین هایی تهیه کرده، و حتی دارای امکانات تولید در هند و اندونزی است.

​​