تلفن همراه

ارائه خدمات NB-IoT و LTE-M توسط اپراتور اماراتی اتصالات

منبع: نشریه الکترونیک ترند
اپراتور مخابراتی Etisalat اعلام کرده است که خدمات تجاری حوزه اینترنت اشیاء خود را از طریق NB-IoT و LTE-M ارائه خواهد داد. به این ترتیب، این شرکت اولین اپراتوری خواهد بود که این فناوری‌های نوین را در خاورمیانه و شمال آفریقا(منطقه MENA) ارایه و قابلیت اجرای انواع خدمات و راه‌حل‌ها را فراهم می‌نماید.
 
این فناوری‌ها هر دو مربوط به پروژه مشارکت نسل سوم (۳GPP) هستند و استانداردهایی به حساب می‌آیند که از طیف فرکانسی دارای مجوز برای ایجاد امنیت در سطح حامل (carrier-grade) استفاده کرده و کم مصرف هستند. این فناوری‌ها به تجهیزات مختلف این امکان را می‌دهند که امکان شارژدهی (عمر باطری) حداقل ۱۰ ساله داشته باشند.
 
تجهیزاتIoT یادشده (دارای چیپست های ساخت شرکت‌های پیشتاز نظیر هواوی، کوالکام و کیوتل) به صورت انتها به انتها برروی بستر IoT اتصالات مورد آزمایش قرار گرفته‌اند. همچنین این اپراتور با همکاری با چند شرکت فعال در حوزه شبکه‌، در حال ارائه خدمات و راه‌حل‌های انتها به انتهای IoT برای مشتریان خود است که کاربرد‌ها و صنایع مختلف مرتبط با شهرهای هوشمند را هدف می‌گیرند.
 
در حال حاضر، اپراتور اتصالات دیتا سنترهایی کاملاً مجهز در اختیار دارد که می‌تواند تمام خدمات و برنامه‌های حوزه اینترنت اشیاء را اجرا نموده و به افزایش تقاضا در این زمینه پاسخ دهد. راه‌حل‌های IoT این شرکت در صنایع مختلفی اجرا می‌شوند که بیشتر آن‌ها در زمینه حمل‌ونقل، سلامت و آموزش هستند.
 
شرکت مخابرات امارات متحده عربی با نام تجاری اتصالات به ۱۸ کشور، در اسیا خاورمیانه و افریقا خدمات مخابراتی و ارتباطاتی ارائه می دهد، این اپراتور در سال ۲۰۱۴ با داشتن ۱۶۷ میلیون مشترک به عنوان چهاردهمین اپراتور بزرگ تلفن همراه جهان شناخته شده است.

​​