فناوری اطلاعات

واعظی اعلام کرد: آینده ایران در گرو اینترنت اشیا است/ شفاف سازی رمز موفقیت پارس آنلاین

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پروژه های شرکت پارس آنلاین، گفت: آینده ایران به سمت اینترنت اشیا پیش می رود و هر شرکتی که در این مسیر حرکت کند، موفق می شود.
 
محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های شرکت پارس آنلاین در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات با اشاره به پروژه های انجام شده این شرکت در حوزه اینترنت اشیا ، گفت : هر شرکتی که در حوزه اینترنت اشیا سرمایه گذاری کند و در این حوزه سرویس بهتری ارایه دهد در ایران و  در خارج از مرزهای کشور  نیز، می تواند موفق باشد.
 
وی با بیان اینکه اکنون توسعه بر بسترتکنولوژی  امکان پذیر می شود، اظهار داشت : در انقلاب چهارم صنعتی ابزارهایی مانند اینترنت، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و دیتاهای بزرگ برای توسعه کشورها به کار می روند و ما نباید منتظر تحمیل این تکنولوژی ها به کشور باشیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد : می توانیم با آماده سازی خود به استقبال یک تحول بزرگ در این حوزه برویم و دولت هم از شرکت های خصوصی که در این حوزه فعالیت کنند، حمایت می کند .
 
 این مقام مسوول یادآور شد: موقعی زحمات در خصوص شبکه ملی اطلاعات معنا می یابد که مردم به این شبکه اعتماد کنند و حریم خصوصی شان حفظ شود.
 
وی رعایت حریم خصوصی در اپراتورها را موجب اعتماد سازی در جامعه دانست و گفت:  هیچ دولتی در جهان به تنهایی نمی تواند در فعالیت های خود موفق باشد و باید با ایجاد بسترمناسب به همراه امنیت، زمینه فعالیت بخش خصوصی را فراهم کند.
 
دکتر واعظی شفاف سازی را مهمترین سرمایه اپراتورها بیان کرد و افزود: یکی از دلایل موفقیت شرکت پارس آنلاین، شفاف سازی است.
 
وی به راه اندازی سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات در راستای سیاست شفاف سازی دولت، اشاره کرد و افزود: این سامانه ارتباط مردم با حاکمیت را به صورت شفاف، برقرار می کند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه آینده ایران به سمت اینترنت اشیا پیش می رود ، تصریح کرد : با فراگیر شدن اینترنت اشیا شرکت های مختلف وارد این حوزه می شوند و ابزار و نیازهای آن در داخل تولید شده و مشاغل جدید ایجاد می شود .
 
وی رصد کردن شرایط، تحلیل داده هاو  برنامه ریزی برای آن را از دیگر فواید اینترنت اشیا دانست و گفت : این تکنولوژی در بخش کشاورزی و صنعت کاربرد دارد و دامنه آن می تواند در کل کشور گسترده شده و به راحتی  به کشورهای دیگر  نیز، منتقل شود.  
 
در این مراسم  از پنج پروژه شرکت پارس آنلاین در راستای شبکه ملی اطلاعات، با حضور وزیر ارتباطات و معاونان وی، رونمایی شد.

​​