رگولاتوری

خبرخوب برای وزارت ارتباطات:

جواد جهرمی وزیر ارتباطات دولت دوازدهم می‌شود

jahromi2.jpg

براساس اطلاعات رسیده به خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) معرفی محمد جواد آذری جهرمی -معاون فعلی وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت- بعنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوزادهم توسط رئیس جمهور قطعی شده است.

به گزارش ایستنا، محمد جواد آذری جهرمی فارغ التحصیل رشته مهندسی برق دانشگاه صنعت آب و برق است. وی 6 سال سابقه مدیریت در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با سمت مدیرکل، 2 سال سابقه عضویت در هیات مدیره رایتل و همچنین بیش از دو سال سابقه عضویت در هیات مدیره شرکت زیرساخت را تا پیش از انتصاب بعنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در اردیبهشت ماه سال گذشته در کارنامه مدیریتی خود داشته است. 

وی جوان‌ترین مدیر ارشد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
 
ظهر امروز هم محمود واعظی -وزیر ارتباطات- در حاشیه رونمایی از فاز اول دولت الکترونیک و دولت همراه، در پاسخ به سوالی مبنی بر گزینه‌های مطرح شده برای وزارت ارتباطات، اظهار کرد: ما باید از آقای رییس جمهور تشکر کنیم که یکی از معاونین وزارتخانه را برای سمت وزارت ارتباطات برگزیده‌اند، اما تا زمانی که این اسامی اعلام نشده، حق رییس جمهور است که با توجه به مقتضیات موجود تغییراتی را انجام دهند و نهایتا اسم کاندیدای مورد نظر را خودشان باید اعلام کنند.
 
پیش از این اسامی دکتر ابوالحسن فیروزآبادی -دبیر شورایعالی فضای مجازی- و نصرالله جهانگرد -معاون فعلی وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات- بعنوان گزینه های تصدی این سمت در دولت دوازدهم از سوی برخی از رسانه ها مطرح شده بود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: این که در لیست رییس جمهور تقریبا اکثر معاونان وزارتخانه کاندیدای اصلی بوده‌اند نشان می‌دهد که خود رییس جمهور می‌داند کاری که در این وزارتخانه انجام شده، توسط خود وزیر انجام نگرفته بلکه یک کار تیمی بوده و مجموعه مسوولان با هم کار کردند. این بهترین قدرشناسی رییس جمهور از همه مسوولین و مدیران وزارتخانه است که از خود بدنه یک کاندیدا را برگزیدند.
 
از سوی دیگر ظهر امروز رسانه ها به نقل از پروین داداندیش، همسر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره انتخاب محمود واعظی یه عنوان رئیس دفتر رئیس‌جمهور نقل قول کردند که "در این مورد با همسرم صحبت کرده‌اند و تقریبا قطعی شده اما هنوز حکمش را نگرفته است".
 

​​