رگولاتوری

مرکز داده شماره دو دولت و کارپوشه ایرانیان رونمایی شد

مرکز داده شماره دو دولت و کارپوشه ایرانیان "در جهت استقرار دولت الکترونیک،رونمایی شد.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ،مراسم رونمایی از مرکز داده شماره دو دولت و کارپوشه ایرانیان، با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، چهارشنبه 11 مرداد، در مرکز تجزیه مبادلات پست هم اکنون در حال برگزاری  است.
 
 ایجاد ارتباطی پایدار، دائمی و امن بین دولت و مردم و دولت و کسب و کارها در بستر الکترونیکی، نیازمند ایجاد یک کانال با بستری امن، قابل دسترس از هرجا، یکپارچه و استناد پذیر است.
 
این مسیر فراهم کننده تحویل خروجی خدمت به مردم است. بدین منظور سامانه ای تحت عنوان کار پوشه ملی ایرانیان طرح ریزی و پیاده سازی شده است .در این سامانه هر یک از مردم و کسب و کارها دارای یک کار پوشه ای الکترونیکی تحت عنوان ایران پوشه بوده و همه اقلام تحویل گرفتنی الکترونیکی خود شامل اعلان ها و ابلاغیه های دولتی و مکاتبات از تمام دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی را به صورت یکپارچه و اختصاصی دریافت کرده است و از هرجایی بدان دسترسی خواهند داشت.‌
 
این بستر واحد و تجمیع شده صرفه جویی بسیار زیادی را در جهت حذف هزینه های سربار دستگاه ها جهت ارسال اعلان و ابلاغیه ها و همچنین کاهش ترافیک تبادل و گردش اطلاعات مورد نیاز از شبکه داخلی دستگاه ها و نهادهای عمومی را در بردارد.
 
از دیگر خصیصه های بر جسته این بستر می توان به کاهش مراجعه حضوری مردم به دستگاه های اجرایی/ نهادهای عمومی، تسریع در پاسخگویی به ارباب رجوع و تجمیع تمام اعلانات و مکاتبات دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی به اشخاص در سامانه ای واحد اشاره کرد.
 
همچنین در این مراسم تفاهم نامه همکاری میان شرکت ملی پست و سازمان فناوری اطلاعات منعقد شد.
 
رونمایی از مرکز داده شماره دو دولت و کار پوشه ایرانیان 11 مرداد96
 
وزیر ارتباطات از زحمات جهانگرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات و باقری اصل معاون دولت الکترونیکی در جهت ارتقای دولت الکترونیک تشکر کرد.

​​