رگولاتوری

حمایت ابطحی از جوانترین گزینه‌ی وزارت روحانی

منبع: انصاف نیوز
«سید محمدعلی ابطحی» در یادداشتی تلگرامی در حمایت از جوانترین گزینه‌ی وزارت روحانی نوشت:
 
در لیست وزرا، برای اولین بار یکی هست که متولد بعد انقلاب است. این تصمیم شجاعانه‌ای است. رکورد شکنی کم نظیری در اعتماد به جوانان است. چیزی که هم دکتر روحانی روی آن اصرار داشت و هم همه‌ی ما درخواست داشتیم.
 
شنیده‌ام بعضی‌ها می‌گویند قدیم‌ها در وزارت اطلاعات بوده . اولا کم و بیش نصفی از این کابینه سابقه‌ی اطلاعاتی دارند. چرا تنها به این جوان که فقط کار فنی و مهندسی می‌کرده و شنود هم نمی‌کرده گیر می‌دهند. امان از دست پیرمردهایی که نمی‌خواهند پست را ترک کنند.
 
من تحقیق کردم، آقای جهرمی هم مدتی در وزارت اطلاعات در دوران‌های قدیم در بخش فنی کار مهندسی می‌کرده. اما در طول این سال‌های اخیر که دولت یک تنه در برابر فیلترینگ ایستاده بود و توسعه‌ی زیر ساخت می‌داده،‌ من تنها باری که دیدمش در تلویزیون و در مناظره‌ی قوی‌ای بود که در مقابل نماینده‌ی قوه قضاییه برای جلوگیری از فیلترینگ حرف می‌زد.
 
این جوان متخصص این کار هست. جوان‌ها باید کمپینی تشکیل بدهند که اولین وزیر متولد بعد انقلاب به کابینه برود. من تا الان ایشان را از نزدیک ندیده‌ام. اما از شر ما پیرترها که دوست نداریم پست‌های وزارتخانه‌ها را از دست بدهیم به خدا باید پناه برد.
 
وزارت ارتباطات وزارت جوانان است. مدیرانی که الان هم همه چیز را برایشان باید پرینت بگیرند، سد راه جوانان می‌شوند.
 
از شجاعت دکتر روحانی هم متشکرم که به جوان زیر ۴۰ ساله برای وزارت اعتماد کرده است. این همان است که مطالبه می‌کردیم و می‌گفیتم سن جوانی را با سن مدیران اول انقلاب بالا نبرید.
 
کاش باز هم وزرای متولد بعد انقلاب و نیز زنان در کابینه بودند.

​​