رگولاتوری

جهرمی خواستار توقف کمپین تلگرامی حمایت از خود شد

محمد جواد آذری جهرمی با انتشار پیامی خواستار توقف فعالیت کمپین تلگرامی حمایت از وی بعنوان وزیر ارتباطات دولت دوازدهم شد. 
 
وی در پیام خود نوشته چند روز گذشته از طریق همکاران و دوستان در جریان تشکیل این گروه مجازی قرار گرفته است و در کنار لطف و محبت دوستان سوال ها و دغدغه هایی نیز مطرح شده که امروز فرصت کرده بخش عمده آن را مطالعه کند و تلاش خواهد کرد در روزهای آینده این سوالات و دغدغه ها را پاسخ گوید. 
 
جهرمی در ادامه پیام خود نوشته است: همواره معتقد بودم و هستم که فضای مجازی برای کشور و نظام اسلامی که مهمترین سرمایه آن جمعیت جوان و پرشور است، فرصتی است که در حوزه های مختلف از آموزش تا اشتغال و توانمندسازی باید مورد توجه قرار گیرد و ایران عزیز تیز به عنوان یک کشور در حال توسعه باید توسعه متوازن و همه جانبه را پی گیرد تا از انقلاب دیجیتال در حال رخ دادن در جهان صنعتی عقب نماند. از این منظر و به واسطه بکارگیری ict به عنوان پیشران توسعه در عرصه داخل و بین الملل، در دولت یازدهم با ورود نسلهای جدید اینترنت, افزایش 35 برابری سرانه مصرف حجم اینترنت, افزایش ده برابری سرعت و افزایش ضریب نفوذ اینترنت خانگی و کاهش یک سومی قیمت آن، علاوه بر گسترش آگاهی های عمومی و اطلاعات تخصصی, موجد 700000 شغل فناورانه در کشور شد. مسیری که قطعا در دولت دوازهم باید ادامه یابد.
 
لذا برخوردهای تنگ نظرانه و محدودکننده با این فرصت نه تنها زیبنده نظام متکی بر خون شهدا و ارمان های امام و رهبری نیست که تنها فرصت بزرگی را از کشور خواهد گرفت و معتقدم کسانیکه نگاه حذفی مبتنی بر سانسور غیرقانونی و سلیقه ای دارند با ناراضی کردن شهروندان از دولت، مایل به انشقاق مردم, دولت و حکومت هستند، لذا تنها راه مقابله با نفوذ هرگونه جریان غیراخلاقی و انحرافی در فضای مجازی, فرهنگ سازی می باشد. تجربه نیز اثبات کرده است که برخوردهای محدودکننده هرگز به اعتلا و رشد کشور کمک نکرده است و هر کجا فرصت ازادی برای افکار و اندیشه ها و خلاقیت ایرانیان فراهم شده است افتخارات بسیار بزرگی برای کشور ثبت شده است. 
 
گزینه اصلی وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم ‌در پایان پیام خود نوشته: ضمن قدردانی از محبت تک تک عزیزان و با توجه به این که معتقدم نمایندگان بزرگوار مجلس باید در فضای آرام فرصت بررسی صلاحیتِ گزینه های معرفی شده توسط ریاست محترم جمهوری را داشته باشند، درخواست می نمایم دوستان کار این کمپین مجازی را پایان دهند.اینجانب در هر سنگری که حضور داشته باشم دفاع از حقوق مردم عزیز را با تمام وجود پیگیر خواهم بود.

​​