رگولاتوری

جواد جهرمی برای تصدی وزارت ارتباطات دولت دوازدهم به مجلس معرفی شد

jahromi3.jpg

اسامی ۱۷ وزیر پیشنهادی کابینه دوازدهم در اجرای اصل 132 قانون اساسی، دقایقی پیش تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. بر این اساس محمد جواد آذری جهرمی (مدیرعامل فعلی شرکت ارتباطات زیرساخت) برای تصدی سمت وزارت ارتباطات  وفناوری اطلاعات دولت دوازدهم به مجلس معرفی شد. 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی حسین علی امیری معاون پارمانی رئیس جمهور فهرست وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم را به هیات رئیسه مجلس ارائه داد که در ردیف اول این فهرست محمد جواد جهرمی به همراه زندگی نامه، سوابق و برنامه و خط مشی اجرایی خود، برای تصدی سمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شده بود. 
 
براساس آئین نامه داخلی مجلس، نمایندگان یک هفته فرصت بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی را در کمیسیون‌های تخصصی دارند و بعد از آن مجلس باید در جلسات متوالی در صحن علنی وارد بررسی صلاحیت وزرا شود.
 
به گزارش ایستنا، محمد جواد آذری جهرمی 36 ساله، فارغ التحصیل رشته مهندسی برق دانشگاه صنعت آب و برق است. وی 6 سال سابقه مدیریت در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با سمت مدیرکل، 2 سال سابقه عضویت در هیات مدیره رایتل و همچنین بیش از دو سال سابقه عضویت در هیات مدیره شرکت زیرساخت را تا پیش از انتصاب بعنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در اردیبهشت ماه سال گذشته در کارنامه مدیریتی خود داشته است. 
 
وی جوان‌ترین مدیر ارشد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اولین کاندیدای تصدی یک وزارتخانه در جمهوری اسلامی ایران است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دنیا آمده است.
 
نخستین بار و در دهم مردادماه، آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) بعنوان نخستین رسانه خبری رسمی و قطعی معرفی جهرمی بعنوان وزیر ارتباطات دولت دوازدهم را منتشر کرده بود

​​