لبه تکنولوژی

یزدانیان خبرداد: راه اندازی رشته های جدید در لبه تکنولوژی در دانشکده پست و مخابرات،‌ از مهرماه

رییس دانشکده پست و مخابرات با هدف کاربردی کردن آموزش های این دانشکده از راه اندازی رشته های جدید در حوزه لبه تکنولوژی از مهرماه سال جاری، خبر داد.
 
وحید یزدانیان رییس دانشکده پست و مخابرات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مرکز روابط عمومی و  اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این که موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه از سال های بسیاری در کشور مورد توجه بوده است، افزود: عدم تفاهم بین صنعت و دانشگاه، یکی از دلایل دور بودن این دو نهاد از یکدیگر است.
 
وی افزود: صنعت نیاز های خود را دارد و دانشگاه هم نیروهای خود را تربیت می کند و در این زمینه درک متقابلی وجود نداشته است، البته در سال های اخیر این دو نهاد به یکدیگر نزدیکتر شده اند.
 
رییس دانشکده پست و مخابرات با بیان اینکه ارتباط دانشگاه و صنعت نیاز به یک نهاد واسط دارد، گفت: تشکل های غیر دولتی و برخی از پژوهشگاه ها و مراکز تحقیق و توسعه می توانند این نقش را داشته باشند.
 
وی با تاکید بر اینکه یکی از این نهادها در حوزه ICT، دانشکده پست و مخابرات است، تصریح کرد: دانشکده پست و مخابرات از یک سو در صنعتICT کشور حضور و از نیاز این حوزه اطلاع دارد و از سوی دیگر نیز یک دانشگاه محسوب می شود.
 
یزدانیان با اشاره به اینکه بیش از 55 درصد آموزش های دوره کاردانی و کارشناسی دانشکده عملی است، اظهار داشت: به همین دلیل درک صحیحی از نیازهای صنعت در دانشکده پست و مخابرات وجود دارد.
 
وی به برنامه های آینده دانشکده پست و مخابرات در حوزه کاربردی کردن آموزش های خود اشاره کرد و گفت: از مهرماه سال جاری رشته های جدید این دانشکده با این رویکرد راه اندازی می شود و 2 تا 3 سال آینده نیروهای متخصص لبه تکنولوژی را به صنعت معرفی می کنیم.
 
رییس دانشکده پست و مخابرات بومی سازی تجهیزات حوزه ICT را از دیگر برنامه های آینده این حوزه عنوان کرد و افزود: در حوزه اینترنت اشیا و فیبرنوری در دریا که دانشکده صاحب نظر و پیشرو است، محصولاتی بومی سازی و به این صنعت معرفی می شود.

​​