رگولاتوری

عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مطرح کرد: وزارت ICT همچنان گرفتار پست و تلفن

یک عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور معتقد است وزارت ICT همچنان گرفتار ارتباطات، پست و تلگراف و تلفن است و نتوانسته خود را از این حیطه خارج کند، در صورتی که پیشبرد اهداف در حوزه‌ی فناوری اطلاعات نیازمند تغییرات اساسی است.
 
آزاد معروفی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برنامه پیشنهادی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: برنامه پیشنهادی محمدجواد آذری جهرمی پیشرو است و او با اوضاع و احوال جهانی و اتفاقاتی که به زودی به صورت سونامی در حوزهICT خواهد افتاد آشناست و راه‌حل‌هایی هم برای این موضوعات دارد. مسلما او در اقتصاد کلان هم درباره‌ی موضوعات مربوط بهICT صاحب‌نظر است.
 
عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران ادامه داد: با وجود این، ما معمولا در کشور خیلی برنامه‌محور نیستیم و فردمحور هستیم. درواقع زمانی که یک برنامه و دستور می‌خواهد از مقامات بالا به پایین و در داخل بدنه تسری پیدا کند، ممکن است این اتفاق آن‌طور که باید و شاید نیفتد و برنامه‌های پیش‌بینی‌شده به همان نحو رخ ندهد.
 
مسئول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به شرایط موجود در وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات و بیان کرد: بدنه وزارتخانه یک بدنه کاملا لخت سیستم دولتی است که هنوز گرفتار ارتباطات و وزارت پست و تلگراف و تلفن است و نتوانسته خود را از این حیطه خارج کند. به همین دلیل وزیر جوان باید فکری به لحاظ ساختاری فکری کرده و برای پیشبرد اهدافش خصوصا در حوزه فناوری اطلاعات، باید تغییرات اساسی در کلیات وزارتخانه ایجاد کند.
 
معروفی همچنین با ارائه پیشنهاداتی درباره وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: وزیر باید درباره‌ی ساختارها تغییراتی ایجاد کرده و هچنین بخش فناوری اطلاعات را به‌روز کند. آذری جهرمی باید افراد و متخصصان جوان را بیشتر درگیر در فعالیت‌های این حوزه کند. او باید شفافیت را افزایش دهد و ساختار جدید و مطابق روزی را ایجاد کند که بتواند برنامه‌ها را اجرا کرده و در زمان وزارتش به سرانجام برساند.

​​