رگولاتوری

ذخیره‌سازی اطلاعات در کشور دچار مشکل است/ از قافله تکنولوژی عقب نیستیم

منبع: شرکت مخابرات ایران
وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه در کشور در خصوص ذخیره سازی اطلاعات دچار مشکل هستیم، گفت: باید در این خصوص زیرساخت های لازم فراهم شود.
 
مسعود کرباسیان شامگاه پنجشنبه در آئین بهره‌برداری از 633 پروژه مخابرات منطقه اصفهان ضمن تبریک عید سعید قربان با بیان اینکه اصفهان همواره پیشتاز همه صحنه‌های انقلاب بوده است، اظهار داشت: در اصفهان امروز نیز مثل گذشته شاهد جان فشانی های شهیدانی چون شهید حججی ها هستیم و ما امیدوارم شرمنده این عزیزان نشویم. 
 
وی با بیان اینکه امروز افتخار بهره‌برداری از پروژه‌های تولید و اشتغال در استان اصفهان بودم، افزود: نهایت این پروژه‌ها به حوزه IT و ICT ختم شد و باید توجه داشته باشیم که یکی از محورهای اصلی توسعه اقتصادی توجه به همین بخش است.
 
وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه دولت الکترونیک همواره مورد توجه دولت یازدهم بوده است، تصریح کرد: امروزه همه مباحث و حتی شفاف سازی به دولت الکترونیک بر می گردد و از این رو این مهم باید در آینده نیز مورد توجه باشد.
 
وی با بیان اینکه با تجربه قبلی در گمرک در حوزه استفاده از زیرساخت های الکترونیک به اهمیت این موضوع پی برده‌ام،  تصریح کرد: درآمدهای گمرک در کشور به واسطه الکترونیکی شدن بسیار افزایش یافته است.
 
کرباسیان بحث دولت الکترونیک را محور اصلی فعالیت وزارت اقتصاد و دارایی در دولت دوازدهم اعلام کرد و گفت: چندین اولویت وزارت اقتصاد و دارایی که از سوی دولت اعلام شده است خزانه داری الکترونیک و طرح جامع مالیاتی است که مورد توجه قرار گرفته است و هر شش ماه یکبار باید در این خصوص گزارش به رئیس‌جمهور ارائه شود.
 
وی با بیان اینکه ضروری است در کنار سیستم بانکی، بانکداری الکترونیک توسعه یابد، ابراز داشت: در دولت قبل در این خصوص زیرساخت هایی فراهم شده است و امیدوارم در دولت دوازدهم این روند ادامه یابد. 
 
وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه فاز دوم شبکه ملی در آبان ماه آماده بهره‌برداری است،  تصریح کرد: چیزی از قافله تکنولوژی در کشور کم نداریم و باید از ظرفیت های موجود استفاده کنیم. 
وی با اشاره به اینکه در کشور در خصوص ذخیره سازی اطلاعات دچار مشکل هستیم، افزود: باید در این خصوص زیرساخت های لازم فراهم شود.

​​