باندپهن

زارعیان خبر داد: شبکه هوشمند کشوری IN از امشب فعال می‌شود/صورت‌حساب‌گیری یک‌ساعته شماره‌های هوشمند

معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران گفت: با توافق دو شرکت مخابرات و زیرساخت مقرر شد از فردا زیرساخت شارژینگ (کارکرد) مشترکان در شبکه IN را به صورت یک ساعته در اختیار مخابرات قرار دهد و از امشب شبکه IN مجددا به حالت قبل باز می‌گردد.
 
داود زارعیان در گفت‌وگو با فارس، از تعیین تکلیف نهایی شبکه هوشمند کشوری (IN) خبر داد و گفت: با هماهنگی شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت مخابرات ایران مقرر شد از فردا شرکت زیرساخت شارژینگ (کارکرد) مشترکان در شبکه IN را به صورت یک ساعته در اختیار شرکت مخابرات قرار دهد و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نیز قول نظارت بر این رویه را داده است. 
 
معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران افزود: از امشب فعال‌سازی شبکه IN سراسری در کل کشور آغاز می‌شود و شبکه IN مجددا به حالت قبل باز می‌گردد که با توجه به وجود بیش از 1500 سوئیچ در شبکه مخابرات برقراری سراسری شبکه IN در کل کشور احتمالا کمی زمان‌بر خواهد بود.
 
زارعیان گفت: قطع این شبکه به دلیل آنلاین نبودن شارژینگ شبکه IN کشوری بود که زیرساخت شارژینگ را دو ماهه به مخابرات تحویل می‌داد و این امر باعث ایجاد مشکلاتی از جمله قبوض چند میلیونی برای برخی کاربران این شبکه شده بود.
 
وی خاطرنشان کرد: در این مدت شبکه IN قطع نبود بلکه به درخواست مشتری فعال می‌شد که در این بازه درخواستی از طرف مشترکان برای فعال‌سازی نداشتیم.

​​