باندپهن

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران: شبکه دیجیتال می‌تواند یک منشأ تحول در کشور باشد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: نسل 3 و 4.5 اینترنت همراه پیشرفته‌ترین نسل‌های اینترنت موبایلی هستند و از این منظر ما عقب ماندگی نداریم و می‌توانیم ادعا کنیم که آنچه از اینترنت موبایل در تهران و اصفهان ارائه می‌شود در خارج کشور هم با همین کیفیت ارائه می‌شود.
 
به گزارش اداره روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان، سرائیان در مراسم افتتاح ۶۳۳ پروژه شرکت مخابرات در استان اصفهان، اظهار کرد: در حال حاضر در اقتصاد دنیا سهم کشاورزی و صنعت روبه نزول و سهم خدمات در حال رشد است و  این در حالی است که کل سهم خدمات در تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور فاصله 20 درصدی ما را با جهان نمایش می‌دهد که شبکه دیجیتال می‌تواند یک منشأ تحول باشد.
 
وی با بیان اینکه بازار دیجیتال در ایران 2.7 درصد GDP است، افزود: این در حالی است که این نرخ در خاورمیانه 4.7 درصد، در اروپا 6 و در آمریکا 7 درصد است. این موضوع نشان می‌دهد که بازار دیجیتال چه ویژگی و چه نقشی دارد.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ادامه داد: ویژگی این صنعت این است که اکوسیستمی ایجاد می‌کند که در آن کیفیت افزایش می‌یابد، اما قیمت تمام شده نیز کمتر می‌شود و موجب تسهیل فعالیت مردم نیز می‌شود. مثل آنچه امروز اسنپ و تپسی ارائه می‌دهند و می‌بینیم علاوه بر تسهیل امور برای مردم قیمت به مراتب پایین‌تری هم دارند.
 
سرائیان با اشاره به نسل سه و چهار موبایل، گفت: این نسل‌ها پیشرفته‌ترین نسل‌های اینترنت موبایلی هستند و از این منظر ما عقب ماندگی نداریم و می‌توانیم ادعا کنیم که آنچه از اینترنت موبایل در تهران و اصفهان ارائه می‌شود در خارج کشور هم با همین کیفیت ارائه می‌شود.
 
وی اضافه کرد: ما باید در زمینه اینترنت سیمی نیز پیشرفت‌هایی می‌داشتیم که به همین خاطر به سراغ فیبر نوری رفتیم که این فیبر نوری تا 4 سال آینده منشأ اتفاقات بسیار خوش آیندی خواهد بود و در تلاش هستیم تا 5 سال آینده در تمام منازل ایرانی فیبر نوری داشته باشیم.
 
مدیرعامل مخابرات ادامه داد: در حوزه وزارت اقتصاد هرگونه خدمات اقتصادی که نیازمند بحث IT است، ارائه خواهد شد و می‌توانیم سهم خود را در این بخش داشته باشیم.
 
سرائیان خاطرنشان کرد: امروز در استان اصفهان 22 میلیارد تومان پروژه به بهره برداری رسیده است و 4 پروژه دیگر تا پایان سال به مبلغ 90 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد و یک تحول جدی در بخش IT رخ خواهد داد.

​​