فناوری اطلاعات

اطلاعات شخصی ۱۴۳ میلیون شهروند آمریکایی لو رفت

منبع: تسنیم
شرکت اکوئیفاکس، یکی از ۳ آژانس مهم گزارش دهی اعتبار مصرف کنندگان در امریکا اعلام کرد، هکرها به اطلاعات این شرکت دسترسی پیدا کرده و احتمالا اطلاعات حساس ۱۴۳ میلیون مصرف کننده آمریکایی در معرض سوء استفاده و افشا شدن قرار داشته است.
 
شرکت اکوئیفاکس، یکی از 3 آژانس مهم گزارش دهی اعتبار مصرف کنندگان در آمریکا اعلام کرد، هکرها به اطلاعات این شرکت دسترسی پیدا کرده بودند و احتمالا اطلاعات حساس 143 میلیون مصرف کننده آمریکایی از جمله شماره تامین اجتماعی و شماره گواهینامه آنها در معرض خطر سوء استفاده و افشا شدن قرار داشته است.
 
حمله صورت گرفته به این شرکت، یکی از بزرگترین موارد به خطر افتادن اطلاعات شخصی حساس افراد در طی سال های اخیر به شمار می رود و سومین تهدید بزرگ امنیت سایبری این آژانس گزارش دهی اعتبار مصرف کننده از سال 2015 تاکنون است.
 
به گفته شرکت اکوئیفاکس، شماره کارت های اعتباری حدود 209 هزار نفر از مشتریان آمریکایی در معرض افشا شدن قرار داشته است. این نقض حریم اطلاعاتی در فاصله اواسط ماه می و جولای رخ داده است. شرکت اکوئیفاکس در 29 جولای متوجه این هک شده است.
 
شرکت های مختلف اطلاعات مربوط به وام ها، اقساط پرداخت شده و کارت های اعتباری و همچنین تمام سوابق مالی افراد از محدودیت های اعتباری گرفته تا اجاره های عقب افتاده و قبوض پرداخت شده شهروندان، به علاوه آدرس و تاریخچه استخدامی را از شرکت هایی نظیر اکوئیفاکس دریافت می کنند.
 
شرکت اکوئیفاکس این اطلاعات را از شرکت های کارت های اعبتاری، بانک ها، خرده فروشان و بانک هایی که در مورد فعالیت های اعبتاری افراد به آژآنس های گزارش دهی اعتباری اطلاعات می دهند دریافت می کند.
 
بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط این شرکت، مجرمان سایبری با سوء استفاده از یک نقطه ضعف موجود در نرم افزاد سایت اکوئیفاکس، به فایل های مشخصی در سیستم اکوئیفاکس دسترسی پیدا کرده اند. به گفته اکوئیفاکس این نفوذ در 29 جولای کشف شده و از آن زمان به این طرف هیچ نشانه ای از فعالیت غیرمجاز در دیتا بیس های گزارش دهی اعتبار مصرف کننده یا تجاری اصلی این شرکت مشاهده نشده است. هکرها همچنین به اسامی، تاریخ تولد و آدرس مشتریان نیز دسترسی داشته اند.
 
سخنگوی اف بی آی گفته از این نقض حریم اطلاعاتی مطلع است و در حال پیگیری وضعیت است.

​​