تلفن همراه

آیا آیفون X، اپل را به نخستین شرکت تریلیون دلاری تبدیل می کند؟

منبع: دیجیاتو
تا دقایقی دیگر قرار است در دهمین سالگرد رونمایی اولین آیفون، موبایل های جدید اپل معرفی شوند، موبایل هایی که شاید آرزوی بدل شدن به اولین شرکت 1000 میلیارد دلاری دنیا را برای اپل برآورده کنند.
 
شرکت تحلیلگر «ترندفورس» پیش بینی کرده که تعداد آیفون های فروش رفته در سال جاری میلادی در حدود 227.5 میلیون خواهد بود. این مقدار نسبت به سال قبل افزایشی 4.8 درصدی را نشان می دهد.
 
استفاده از نمایشگر OLED در آیفون جدید، موجب رشد بازار این پنل ها خواهد شد
بالاترین مدل اسمارت فون اپل، آیفون اکس احتمالاً  دارای نمایشگر OLED و اندازه 5.8 اینچ باشد و پیش بینی می شود که معرفی آیفون با این نمایشگر موجب عرضه هر چه بیشتر اسمارت فون های مبتنی بر این فناوری از سوی سایر تولیدکنندگان گردد. بر اساس گزارشات، تا سال 2020 در حدود 43 درصد از تلفن های هوشمند عرضه شده به بازار از نمایشگرهای OLED برخوردار خواهند بود.
 
این شرکت تحلیلگر همچنین پیش بینی کرده که ارائه قابلیت تشخیص چهره سه بعدی در آیفون جدید موجب افزایش تقاضا برای این فناوری از سوی سایر تولید کنندگان موبایل شود. بر این اساس انتظار می رود که ارزش تکنولوژی مذکور که علاوه بر دوربین شامل فرستنده و گیرنده های مادون قرمز مورد نیاز نیز هست، تا انتهای سال 2017 به 1.5 میلیارد دلار رسیده و تا سال 2020 به 14 میلیارد دلار برسد.
 
از سوی دیگر به بر طبق تحلیل ها به نظر می رسد واقعیت افزوده یا AR نقش بسیار مهمی در آینده فروش آیفون خواهد داشت.
 
در تحلیل ها مشخص شده که درآمد اپل از فروش آیفون در بازه زمانی سال 2007 الی 3 ماهه دوم 2017 بالغ بر 760 میلیارد دلار بوده و پیش بینی شده که تا انتهای سال 2018 اپل به اولین شرکت 1000 میلیارد دلاری در جهان بدل شود.

​​