تلفن همراه

خدمات "۵G ثابت" و درآمد یک میلیارد دلاری Verizon و AT&T در سال ۲۰۱۹

منبع: نشریه الکترونیک ترند
خدمات جدید Verizon و AT&T درزمینه ۵G تا قبل از ۲۰۲۰، حدود یک میلیارد دلار درآمد برایشان خواهد داشت.
 
براساس اطلاعات منتشر شده در گزارش موسسه پژوهشی SNS Telecom، شبکه‌های ثابت (FWA) 5G که اولین کاربرد گسترده ۵G خواهند بود، تا پایان سال ۲۰۱۹، یک میلیارد دلار درآمد در آمریکا ایجاد خواهند کرد.
 
در این گزارش که “کاربرد ۵G در شبکه‌های بی‌سیم ثابت: فرصت‌ها، چالش‌ها و پیش‌بینی‌ها از ۲۰۱۷ تا ۲۰۳۰” نام دارد؛ پیش‌بینی‌شده است که تا سال ۲۰۲۵، رشد این بازار به چهل میلیارد دلار می‌رسد و انتظار می‌رود که رشد مرکب آن بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵، حدود ۸۴% باشد.
 
در این گزارش آمده: استفاده از شبکه‌های بی‌سیم به‌جای زیرساخت سیمی می‌تواند تا ۴۰% کاهش هزینه نسبت به FTTP داشته باشد. علاوه بر آنکه به جهت عدم نیاز به نصب کابل و مشکلات مربوطه، سرعت راه‌اندازی نیز بسیار افزایش می‌یابد.
 
پژوهش‌ها نشان داده است که باند فرکانسی GHz 28 برای ۵G ثابت (۵G-based FWA) مناسب است و سازندگان قطعات نیز باید از الزامات پروژه مشارکت نسل ۳ (۳GPP) پیروی نمایند. پژوهش‌ یاد شده پیشنهاد می دهد که ۵G ثابت می‌تواند کاربردهای شهری و روستایی داشته باشد. شرکت‌های C Spire و US Cellular در حال بررسی شرایط برای کاربرد روستایی این فناوری هستند.
 
connected 5G carsاپراتورهای Verizon و AT&T تا سال ۲۰۱۹ یک میلیارد دلار درآمد از خدمات ۵G ثابت خواهند داشت
 
اپراتورهای AT&T و Verizon پیشرو در ۵G ثابت
به گفته SNS Telecom، دو اپراتور AT&T و Verizon درزمینه ۵G ثابت در آمریکا پیشرو هستند.
 
شرکت Verizon پیشتر هم اعلام کرده بود که این فناوری را در یازده بازار منطقه ای شامل Ann Arbor، آتلانتا، Bernardsville، Brockton، دالاس، دنور، هیوستون، میامی، ساکرومنتو، سیاتل و واشنگتن راه‌اندازی نموده است. تقریباً تمام این مناطق از بستر دسترسی ۵G سامسونگ استفاده خواهند کرد که در بلوک طیفی ۲۸MHz فعالیت می‌کند. شرکت Verizon تضمین کرده است که فناوری قابل‌مقایسه با فیبر نوری و با سرعت گیگابیتی ارائه خواهد نمود.
 
شرکت AT&T نیز در این زمینه فعال است و آزمایش‌هایی در Austin و Middleton درزمینه استریمینگ ویدیو تحت عنوان DIRECTV NOW انجام داده است. این آزمایش‌ها درواقع شرایط را برای آغاز به‌کار ۵G ثابت در سال ۲۰۱۸ فراهم خواهند کرد.

​​