رگولاتوری

شرکت ارتباطات زیرساخت موفق به دریافت لوح و تندیس سازمان بهره ور شد

شرکت ارتباطات زیرساخت در «هشتمین دوره جایزه بهره وری 1404 ایران »موفق به دريافت لوح و تندیس  سازمان بهره ور  شد.
 
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل  شركت ارتباطات زيرساخت در این مراسم  كه با حضور فرهاد معارفي سرپرست شركت ارتباطات زيرساخت و جمع زيادي از مسئولان و مديران سازمان هاي دولتي و بنگاه هاي اقتصادي برگزار شد، مجيد خباز معاون توسعه مديريت و منابع اين شركت لو ح تقدير و تنديس «سازمان بهره ور»  را دريافت كرد.
 
در این مراسم فرهاد معارفي سرپرست شركت ارتباطات زيرساخت طي سخناني اظهار داشت: من به نمایندگی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران و كاركنان اين شركت این اطمینان خاطر را می دهم که  با تلاش  و جديت شبانه روزي به  دنبال کسب رضایت مردم  و استفاده کنندگان خدمات هستیم.
 
وي افزود: اين شركت با ارتقاي كيفي خدمات به ويژه در ارتقاي كيفيت خدمات  اينترنت به مشتريانش كه از مهم ترين و فراگير ترين سرويس هاي شركت ارتباطات زيرساخت محسوب مي شود  به جايگاهي مطلوب در كشور دست يافته است.
 
سرپرست شركت ارتباطات زيرساخت  با اشاره به کاهش تعرفه خدمات این شرکت از جمله اینترنت، دیتای کشور وشبکه انتقال  در سال گذشته افزود: ما در سال گذشته  هزینه های مردم را در تامین اینترنت کاهش دادیم، اما  با استقرار مدیریت بهره وری،  درآمد  و ارزش افزوده ما نسبت به سال  گذشته افزایش يافت.
 
معارفي با اعلام اين مطلب كه براي پنجمین سال پياپي است که شرکت ارتباطات زیرساخت این جایزه را دریافت می کند ،تصريح كرد: این جایزه  نماد اراده و باور دستگاهی  است که تصمیم  می گیرد جایگاه خودش را ارتقا دهد.
 
وي   با اشاره به این نکته که  میزان رشد «ارزش افزوده »شرکت ارتباطات زیرساخت در سال 94 نسبت به سال 93 برابر 65/56 درصد بوده است  افزود: رشد «ارزش افزوده» ناشی از رشد ارزش ستانده و کاهش هزینه های واسطه طی  این دوره است، که در همین مقطع  ارزش ستانده شرکت رشد 75/22 درصدی و هزینه های واسطه نیز  با کاهش 66/5 درصدی مواجه بوده است .
 
سرپرست شركت ارتباطات زيرساخت تصریح کرد: شاخص بهره وری نیروی کار نیز در شرکت ارتباطات زیرساخت در سال 94 نسبت به سال 93 به میزان 25/62 درصد رشد داشته  و میزان بهره وری سرمایه نیز  در سال 94 نسبت به سال 93، بیش از 65 درصد رشد داشته  است.
 
معارفي در ادامه گفت: بهره وری کل عوامل تولید نیز در سال 94 نسبت به سال 93 بیش از 64 درصد رشد داشته است که این رشد نتیجه افزايش  ارزش افزوده و کاهش تعداد شاغلین وافزایش ارزش موجودی سرمایه است.
 
وی در پایان گفت: از آنجا که  در پایان برنامه ششم توسعه ،سهم بهره وری در رشد اقتصادی 35 درصد پیش بینی شده است، شرکت ارتباطات زیرساخت این رویکرد را در برنامه های خود مورد توجه قرار داده است.
 
هشتمین دوره جایزه «بهره وری 1404 ایران »با حضور بيش از 50سازمان و بنگاه اقتصادی در بیست و ششم  شهریور ماه در محل سالن همایش های صنایع هوایی برگزار شد.

​​