فناوری اطلاعات

گشایش نمایشگاه دائمی محصولات صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
نمایشگاه دائمی محصولات صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات کشور همچنین ۳ سامانه الکترونیک امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح می‌شود.
 
نمایشگاه دائمی محصولات صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات در 200 متر مربع در ساختمان معاونت آموزش، پژوهش و فناوری برپا شده است.
در این نمایشگاه 40 محصول برگزیده در حوزه‌های صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات که با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید و از تسهیلات صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) بهره‌مند شده‌اند، به نمایش گذاشته شده است.
 
با توجه به امکان بازدید هیات‌های خارجی، اطلاعات محصولات نمایشگاه به دو زبان فارسی و انگلیسی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است و محصولات عرضه شده در نمایشگاه، دوره‌ای تغییر خواهد کرد.
 
رونمایی از سه سامانه پرکاربرد حوزه صنایع الکترونیک
 
نمایشگاه و فروشگاه مجازی محصولات حوزه الکترونیک، سامانه کار مجازی و دانشکده برق و الکترونیک و مکاترونیک سامانه‌هایی هستند که با محوریت بخش خصوصی و پشتیبانی حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) راه‌اندازی و امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کار خود را آغاز خواهند کرد.
 
سامانه نمایشگاه مجازی محصولات الکترونیک با هدف توسعه بازار صنایع الکترونیک، سامانه معرفی و فروش محصولات به صورت اینترنتی با مدیریت بخش خصوصی به عنوان مرجعی جهت جستجو، شناسایی، خرید و فروش محصولات و خدمات مورد حمایت صحا قرار گرفته است.
 
سامانه سفارش کار مجازی مشابه با سامانه‌های مطرح جهانی چون Freelancer، سامانه‌ای که بتوان با استفاده از آن به سهولت رابطه کاری میان کارفرمایان و پیمانکاران عمدتاً دارای شخصیت حقیقی پدید آورد بسیار پرکاربرد بوده و اثر مهمی در اشتغال متخصصان دارد.
 
در این سامانه امکانات کاملی جهت اعتماد میان کارفرما و پیمانکار از قبیل برگزاری مناقصه مجازی، پرداخت پیش‌پرداخت، نظارت بر پروژه، شورای حل اختلاف در نظر گرفته شده است.
دانشکده مجازی مهندسی برق و مکاترونیک مجموعه‌ای از دروس مشترک و اختصاصی دوره کارشناسی است که با بهره گیری از مجرب ترین استادان به آموزش از طریق کتابخانه دیجیتال و تصویری می‌پردازد. 

​​