رگولاتوری

مذاکره با ۵ شرکت بین المللی برای سرمایه گذاری در پارک علم و فناوری ICT

معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از مذاکره با ۵۰ شرکت و بانک در ایران و شرکت های تراز اول در دنیا برای استقرار در پارک علم و فناوری ICT، خبر داد و گفت: برای سرمایه گذاری در این پارک با ۵ شرکت بین المللی در حال مذاکره هستیم.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این مراسم دوایی معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ توضیحاتی درباره اهداف و کارکرد های این پارک علم و فناوری ارایه کرد.
وی با اشاره به اینکه در این پارک خدمات مبتنی بر پشتیبانی فناورانه است، گفت: این پارک در حوزه های حمل و نقل هوشمند و در بخش الکترونیک، فعالیت می کند.
 
دوایی تصریح کرد: برای حضور شرکت های حمل نقل بین المللی با این شرکت ها در حال مذاکره هستیم.
وی از راه اندازی خوشه های مدل اقتصادی و خوشه های فناوری کارکردی مدیریتی در این پارک خبر داد و افزود: در زمینه ساخت این پارک تجربیاتی در کشور وجود دارد اما در تراز جهانی نیاز به تجربیات بیشتری داریم.
دوایی با اشاره به قرار گرفتن پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنار پارک سلامت از امکان همکاری این دو پارک در حوزه اینترنت اشیا خبر داد.
 
وی  از مذاکره با ۵۰ شرکت و بانک در ایران و شرکت های تراز اول در دنیا برای استقرار در پارک  خبر داد و گفت: برای سرمایه گذاری در این پارک با ۵ شرکت بین المللی در حال مذاکره هستیم.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: برنامه کلیدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دوره، توسعه کسب و کار ها است و ما به طور جدی به دنبال تقویت آن هستیم.
وی به تدوین و ابلاغ آیین نامه پیوست فناوری برای انجام مناقصات اشاره کرد و گفت: این پیوست با هدف حمایت از کالای با کیفیت ایرانی و توسعه فناوری در کشور تدوین و ابلاغ شده است.
 
این مراسم با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، حسین دوایی معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد خوانساری رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر صدیق رییس پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزار شد.

​​