رگولاتوری

دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با همتای عراقی/ امضای سند همکاریهای مشترک در زمینه تقویت ارتباطات در ایام اربعین

در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، با وزیر ارتباطات عراق، دو طرف سند همکاریهای مشترک را در زمینه تقویت ارتباطات، به ویژه در ایام اربعین، امضاء کردند.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی با حسن کاظم راشد وزیر  ارتباطات عراق دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار طرفین با اشاره به اهمیت مراسم بزرگ اربعین و لزوم خدمات رسانی شایسته و ارائه تسهیلات مناسب به زوار، بر ضرورت بهبود و تقویت ارتباطات عراق تاکید کردند.
 
آذری جهرمی با تبیین ظرفیت ها و توانمندیهای کشورمان در زمینه های ارتباطی و ترانزیت ترافیک، خواستار سهمی از بازسازی شبکه های ارتباطی عراق ، برای بخش خصوصی شد.
همچنین وزیر ارتباطات ایران در زمینه تقویت و ایجاد اشتغال در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات بحث و تبادل نظر و آمادگی خود را برای این امر اعلام کرد.
 
در این نشست، حسن کاظم راشد وزیر ارتباطات عراق، با اشاره به حمایت های ایران از عراق در مبارزه با تروریسم و تشکر از تداوم این حمایت ها در زمینه های مختلف، از بهره برداری از ظرفیت ها و توانمندیهای فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورمان استقبال کرد و خواستار اجرای اسناد دو جانبه در این زمینه شد.
در پایان این دیدار دو طرف سند همکاریهای مشترک در زمینه تقویت ارتباطات به ویژه در ایام اربعین، امضاء کردند.

​​