تلفن همراه

راه اندازی سامانه ۱۹۵ برای رسیدگی به شکایت از تبلیغ‌های پیامکی

کاربران می‌توانند متن پیام تبلیغی را به این سامانه ارسال کنند و پس از بررسی تخصصی و تشخیص تبلیغی بودن آن، اقدام لازم صورت می‌گیرد.
 
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، انقلاب چهارم صنعتی را ترکیب بخش‌های مختلف و فعالیت‌های بین بخشی با استفاده از ظرفیت فناوری توصیف کرد و گفت: انقلاب دیجیتال ظرفیتی است که می‌تواند در بخش کشاورزی، سلامت، درمان، حمل و نقل و بسیاری بخش‌های دیگر فعال شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد بر پایه پیش بینی ها، با آمدن هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و تحلیل‌های هوشمند به یک شتاب بیشتری می‌رسد.
 
 
او بر ضرورت تدوین برنامه و سند برای حرکت در این بخش تاکید کرد تا از فرصت‌های انقلاب چهارم صنعتی و توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور استفاده شود.
 
 
آذری جهرمی تاکید کرد برای ورود هر پدیده‌ای به کشور ابتدا به همفکری و گفتمان سازی نیاز است و افزود: برای ورود به انقلاب چهارم و اقتصاد دیجیتال به نگرش همه جانبه نیازمندیم؛ زیرا تاثیر‌های اجتماعی و اقتصادی بر کشور خواهد داشت.
 
 
عضو هیات دولت از لزوم مذاکره در این زمینه در زیربخش‌های فرهنگی، حقوقی و امنیتی خبر داد و گفت: این موضوع سبب می‌شود درگیری کشور در عرصه فضای مجازی افزایش یابد.
 
 
او ادامه داد: تاثیر‌های فرهنگی این انقلاب بر کشور نیز باید بررسی شود، زیرا فرهنگ جامعه را عوض خواهد کرد.
به گفته او، اقتصاد دیجیتال مظروفی است که در هر ظرفی شکل می‌گیرد و ما باید ظرف خود را ایجاد کنیم تا از چالش‌های دیگر بپرهیزیم.
 
 
این مسوول همچنین در این نشست گفت: نگرانی‌ها درباره پذیرش فناوری اطلاعات و ارتباطات در چهار دسته زیرساخت، تناسب خدمات با فرهنگ، مهارت و صرفه اقتصادی قرار می‌گیرد.
 
 
او افزود: در چهار سال گذشته در بخش زیرساخت سرمایه‌گذاری خوبی صورت گرفت و رشدی ۱۰ برابری ثبت شد؛ برای نمونه در بحث پهنای باند موبایل رشد بسیار بالایی را شاهدیم و از ۳۰۰ هزار به ۴۰ میلیون مشترک رسیده ایم. در زمینه اینترنت ثابت نیز رشد بسیار زیادی ایجاد شده است.
 
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآوری کرد: سرمایه‌گذاری کم و انحصار در بخش اینترنت ثابت در کنار قیمت زیاد باعث شده است مشکلاتی در این بخش به وجود آید.
 
 
او ادامه داد: شرکت مخابرات به دلیل مشکلات مالی نمی‌تواند در حوزه اینترنت سرمایه‌گذاری انجام دهد که این مشکل بزرگ باید رفع شود.
 
 
آذری جهرمی گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل، تولید محتوای بومی است که در بخشی مانند تولید ویدئو می‌تواند ۴۰ هزار میلیارد ریال درآمد ایجاد کند.

​​