تلفن همراه

حقوق ورودی انواع گوشی تلفن همراه 5 درصد است

حقوق ورودی انواع گوشی تلفن همراه پنج درصد است
 
گمرک ایران اعلام کرد: حقوق ورودی انواع گوشی تلفن همراه در گمرک پنج درصد است.
 
بهای خرید کالا در مبداء به اضافه هزینه بیمه و حمل و نقل مبنای محاسبه و دریافت حقوق ورودی کالاها در گمرک است که ارزش سیف کالا گفته می شود.
 
ارزش پایه انواع گوشی های تلفن همراه بر اساس قانون دسترسی و انتشار آزاد اطلاعات به تفکیک انواع برندها و مدل های مختلف در سامانه آنلاین ارزش کالایی گمرک (TSC) که یکی از دستاوردهای سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی است قرار داده شده و برای همه شهروندان قابل دسترسی است. 
 
نرخ ارز برای محاسبه حقوق ورودی انواع گوشی تلفن همراه بر مبنای نرخی است که بانک مرکزی هر هفته به گمرک اعلام می کند و در سایت و کانال رسمی گمرک ایران قرار داده می شود.
 
برای واردات انواع گوشی تلفن همراه علاوه بر 5 درصد حقوق ورودی ، مالیات بر ارزش افزوده به میزان 9 درصد و مالیات علی‌الحساب به میزان 4 درصد نیز دریافت می شود.
 
نمایندگی های مجاز و شرکت های واجد شرایط جهت پرداخت حقوق ورودی می توانند از ضمانت نامه های بانکی برای پرداخت هزینه گمرکی استفاده کنند.
 
در صورت واردات قانونی انواع گوشی‌های تلفن همراه، شماره شناسه بین‌المللی آنها در بانک اطلاعات گمرک ثبت می‌شود که با شماره 30008887 می توان استعلام کرد.
 
شناسه (IMEI) 15 رقمی گوشی را پیامک می کنید و از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک تاییدیه آن به شما پیامک می شود یا از پیوند https://epl.irica.ir/ImeiInfoView?0 وارد کنید.
 
سامانه پیامکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک هم اکنون بدون هیچ مشکلی آماده ارائه خدمات استعلام کد شناسه بین المللی گوشی های تلفن همراه (IMEI) است و این سامانه ها بدون هیچ گونه مشکل فنی به خدمت گیرندگان خدمات رسانی می کند.

​​