معاون وزیر صنعت: دولت باید توجه بیشتری به حوزه ICT داشته باشد

cdd4dded-039f-4e23-8ee3-ee2f0420a7d9.jpg
 
منصور معظمی، رئیس هئیت عامل ایدرو در حاشیه بازدید از  نمايشگاه بين المللي صنايع مخابرات و اطلاع رساني گفت : دنیای آینده که خیلی هم دور نیست  ، دنیای IT و مجازی است.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت یکی از ویژگی های اقتصاد دانش بنیان را استفاده از فناوری اطلاعات عنوان  و تصریح کرد : ما باید به سمتی برویم که حداکثر استفاده و بهره برداری را از منابع محدود داشته باشیم، چرا که در این زمینه برخلاف منابع، نیازها نامحدود است.
 
معظمی با بیان اینکه دنیای امروز راه خود را انتخاب کرده و تلاش دارد بخش فاوا را توسعه دهد، افزود: اگرچه در این سال ها تلاش های متعددی صورت گرفته اما همچنان با جایگاهی که باید داشته باشیم فاصله بسیاری وجود دارد.
 
وی ادامه داد: دولت باید توجه بیشتری به این بخش داشته باشد، متاسفانه اکنون در بنگاه ها و شرکت ها بهره وری بسیار پائین است و یکی از راه هایی که به افزایش بهره وری کمک می کند موضوع استفاده از IT است.
 
رئیس هئیت عامل ایدرو افزود : آنچه اکنون در این بخش دیده می شود قابل ستایش است اما همچنان آنچه کشور نیاز دارد به مراتب بیش از این است و باید راهکاری یافت تا برای انطباق نیازها با امکانات موجود گام های موثری برداشته شود.
 
براساس این گزارش، وی ضمن حضور در غرفه شركت مگفا ، از اقدامات انجام شده در حوزه فاوا با مقياس ملي بازديد و ابراز رضايت كردند.
 
شركت مگفا ، بازوي تخصصي فناوري اطلاعات سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران است و پروژه هاي ملي فراواني را در دستور كار خويش قرار داده است.
 
سامانه انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات ، سامانه اطلاع رساني مجوزها ، مشاوره و طراحي صندوق فروش سازمان امور مالياتي ، دولت همراه و ... از پروژه هاي جاري اين شركت است.

​​