تلفن همراه

پیش‌‌بینی‌ها از آی‌فون‌های سال آینده

آی‌تی‌ایران : با اینکه تنها چند روز از عرضه آی‌فون ۱۰ شرکت اپل می‌گذرد، اما چندین شایعه مختلف هم راجع به آی‌فون‌های سال آینده به گوش می‌رسد. «مینگ-چی کو» تحلیلگر موسسه KGI Securities در آخرین اظهارات خود پیش‌بینی کرده که اپل سال آینده دو آی‌فون با نمایشگر اولد و بدنه مجهز به نوارهای فولادی بیشتر معرفی خواهد کرد.
 
 
در گزارش جدید همچنین آمده که اپل با اعمال برخی تغییرات در بدنه فلزی آی‌فون قصد دارد کیفیت انتقال دیتا را هم تا حدودی افزایش دهد. در گزارش KGI آمده که آی‌فون فعلی در حال حاضر در ۴ قسمت از جمله دور تا دور لبه‌ها از این نوارهای فولادی استفاده کرده اما در آی‌فون سال آینده خواهیم دید که این نوارهای فولادی در بخش‌های خیلی بیشتری به‌کارگرفته خواهند شد. استفاده بیشتر از نوارهای فولادی احتمالا به‌منزله ایجاد یکسری تغییرات و اصلاح طراحی آی‌فون خواهد بود. ضمنا این تحلیلگر موسسه KGI پیش‌بینی کرده که شاهد یکسری پیشرفت‌ها در مشخصات فنی آی‌فون سال آینده هم خواهیم بود اما به‌احتمال زیاد دوربین جلویی و تکنولوژی تشخیص عمق (TrueDepth) آن بدون تغییر باقی خواهد ماند.
 
همچنین این موسسه احتمال می‌دهد اپل در آی‌فون‌های سال آینده به‌طور کامل سیستم تشخیص چهره را جایگزین حسگر اثر انگشت کند و حتی از این تکنولوژی در آی‌پد پرو سال آینده هم استفاده کند. با اینکه تنها یک هفته از عرضه رسمی آی‌فون ۱۰ شرکت اپل در بازار می‌گذرد اما این شایعات و احتمالات درباره آنچه از آی‌فون سال آینده انتظار می‌رود، باعث جلب توجه طرفداران می‌شود. آیا نسخه‌های جدید آی‌فون ۸ و ۸پلاس با همین قیمت معرفی خواهند شد؟ آیا نسخه پلاس آی‌فون ۱۰ هم با قیمت بالاتر معرفی خواهد شد؟ آیا سال آینده تنها شاهد دو مدل آی‌فون ۱۱ و ۱۱ پلاس با قیمت‌های نجومی خواهیم بود؟

​​