سخت‌افزار

بازار فروشندگان منوچهری و سپه سالار رونق گرفت

کوچ فروشندگان کیف و کاور نوت‌بوک از مراکز خرید و فروش کامپیوتر

منبع: فناوران
افزایش تقاضا از بازار کیف نوت بوک به تعطیلی شعبه های مختلف از برندهای کیف نوت بوک در بازارهای کامپیوتر منجر شده است و در مقابل کسب و کار فروشندگان کیف در خیابان های منوچهری، انقلاب و حتی خیابان معروف سپه سالار گرم شده است.
 
بررسی های بازاری مشخص کرده است که در پی کاهش شدید تقاضا از بازار نوت بوک، تقاضا برای کیف و کاور این کالاها کاهش یافته است. به همین دلیل بسیاری از فعالان این صنف از بازارهای کامپیوتر خارج شده اند.
از سوی دیگر خریداران با تصور اینکه کیف و کاور نوت بوک و تبلت در فروشگاه های خارج از مراکز خرید و فروش کامپیوتر با قیمت ارزان تر عرضه می شوند، برای خرید به فروشگاه های سطح شهر مراجعه می کنند.
نتیجه این اقدام خرید کیف و کاورهای غیراستاندارد است که موجب بروز مشکلاتی برای نوت بوک و تبلت ها می شود.
علی ناصری یکی از فعالان مرکز کامپیوتر پایتخت در این باره می گوید: در سال گذشته دو واحد فروش کیف و کاور نوت بوک و تبلت اقدام به تعطیلی واحدهای خود کرده اند که علت کاهش شدید میزان فروش بوده است.
به گفته وی، در شرایط فعلی بسیاری از خریداران نوت بوک و تبلت برای خرید کیف به بازار تهران، خیابان منوچهری و کوچه مروی و... مراجعه می کنند که در بیشتر موارد کیف های غیراستاندارد را با قیمتی بالاتر از آنچه که می ارزد، خریداری می کنند.
کارشناسان نیز با تایید این موضوع می گویند: بیشتر کیف های غیر اورجینال، غیراستاندارد هستند و محصولات درجه 3 و 4 چینی یا ایرانی است که از نوت بوک و تبلت در مقابل ضربه و فشار محافظت نمی کند.
کارشناسان به خریداران توصیه کردند در صورتی که قصد دارند برای خرید کیف هزینه کنند، اگر به سلامت نوت بوک و تبلت خود اهمیت می دهد، یک نمونه اورجینال از فروشگاه های معتبر خریداری کنند.

​​