سخت‌افزار

دستیار صوتی گوگل برای تلویزیون‌های اندرویدی سونی عرضه شد

منبع: Digikala
تلویزیون‌های اندرویدی سونیدستیار صوتی گوگل برای تلویزیون‌های اندرویدی سونی عرضه شد
دستیار صوتی هوشمند گوگل اکنون به تلویزیون‌های اندروید سونی می‌آید. آپدیت جدیدی که دیروز برای این تلویزیون‌ها منتشرشده، نشان می‌دهد دسترسی به دستیار گوگل (Google Assistant) را اضافه کرده است. این به‌روزرسانی برای تمام تلویزیون‌های ۴K HDR سونی است که سیستم عامل اندروید دارند. دستیار گوگل اکنون برای همه‌ی مدل‌های ۲۰۱۷ و مدل‌های منتخب ۲۰۱۶ کار می‌کند.
 
مدل‌های ۲۰۱۶ که سونی تایید کرده این به‌روزرسانی را دریافت می‌کنند XBR – Z9D، XBR – X800، X BR – X750/X700D هستند. تمام مدل‌های ۲۰۱۷ هم این ویژگی را پشتیبانی می‌کنند. بنابراین تمام این تلویزیون‌ها می‌توانند آپدیت جدید را دانلود و نصب کنند و از تجربه‌ی کار با دستیار صوتی گوگل لذت ببرند.
 
باید یادآوری کنیم تلویزیون‌های سونی اولین تلویزیون‌های اندرویدی نیستند که به دستیار گوگل مجهز می‌شوند. تلویزیون‌های NVIDIA Shield TV پیش از این به دستیار دیجیتال مجهز شده بودند. دستیار هوشمند این دستگاه‌ها هم در به‌روزرسانی چند ماه پیش منتشر شد.
 
 
اگر شما هم تلویزیون اندروید سونی دارید می‌توانید از این قابلیت جدید بهره ببرید. دستیار صوتی گوگل به شما کمک می‌کند تا تلویزیون را به صورت صوتی و با استفاده از میکروفونی که روی ریموت کنترل تلویزیون است خاموش و روشن کنید یا جستجو، تغییر شبکه‌ها و … را انجام دهید.

​​