تلفن همراه

وزیر ارتباطات از یک ساعت مکالمه رایگان ایرانسل در برخی مناطق غربی کشور خبر داد

در پی وقوع زمین لرزه 7.2 ریشتری در مناطق غربی کشور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اعطای یک ساعت مکالمه رایگان به مشترکین ایرانسل در برخی از شهرهای غربی کشور خبر داد.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محمد جواد آذری جهرمی با انتشار توییتی اعلام کرد "بنابر هماهنگی صورت گرفته، ایرانسل برای مشتریان خود در شهرهای ایلام، کرمانشاه، قصرشیرین و سرپل ذهاب به منظور سهولت ارتباطات و اطلاع از وضعیت خانواده ها، یک ساعت مکالمه رایگان در نظر گرفته است".

درپی وقوع زلزله 7.2 ریشتری در سلیمانیه عراق که باعث وقوع خساراتی در مناطق غربی ایران شده است، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییت هایی تصریح کرده بود که با وقوع این زلزله در شبکه زیرساخت قطعی رخ نداده و اختلالات موجود بر اثر حجم بالای مکالمات رخ داده است.

محمد جواد آذری جهرمی دقایقی پس از وقوع این زلزله تاکید کرده بود: بر اثر زلزله، در شبکه زیرساخت کشور قطعی رخ نداده و در مناطق کرمانشاه و ایلام نیز قطعی عمده در شبکه همراه تا کنون گزارش نشده است. به گفته وزیر ارتباطات، اختلالات موجود بر اثر حجم بالای مکالمات است.

وی توصیه کرده بود با پیگیری اخبار از رسانه‌های رسمی و شبکه‌های اجتماعی، کاربران از مکالمات طولانی با مناطق زلزله زده پرهیز گردد تا امکان برقراری مکالمات موفق بیشتری برای سایر هموطنان امکان پذیر شود.

به گفته وی اپراتورهای موبایل در حال افزایش کانالهای ارتباطی و رفع اشکالات احتمالی هستند و تلاش همکاران وزارت ارتباطات در این خصوص آغاز شده است.


​​