شبكه ارتباطات زيرساخت در مناطق زلزله زده پايدار است

 
در حال حاضر وضعيت ارتباطي مناطق زلزله زده غرب كشور (شهرهاي قصر شيرين ، سرپل ذهاب ، ثلاث باباجاني ، اسلام آباد ، كرند و دالاهو( عادي است و شبكه ارتباطي كشور هيچ مشكلي ندارد .
 
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شركت ارتباطات زيرساخت , فرهاد معارفي سرپرست اين شركت با اعلام مراتب همدردي و تسليت به خانواده های جانباختگان اين حادثه با بيان مطلب فوق گفت : با تمهيداتي كه با همكاري مراكز همراه اول , شركت مخابرات , ايرانسل و رايتل صورت گرفته هيچ مشكلي در زمينه اختلال يا قطعي ارتباط در مناطق زلزله زده نداريم.
 
وی با اشاره به قطعی برق در برخی از مناطق افزود : تعدادی از سایت های تلفن همراه در این مناطق به دلیل قطعی برق از مدار خارج شده بود که خوشبختانه با حضور تیم های فنی مشکل رفع شده است  .
 
فرهاد معارفی خاطرنشان کرد : با توجه به افزایش حجم تماس های ارتباطی در این مناطق و برای رفع نگرانی هموطنان , تجهیزات فنی و کانالهای ارتباطی جهت سهولت در برقراری ارتباط افزایش پیدا کرده است .
 
وي افزود : با تمهيداتي كه صورت گرفته جمعي از كارشناسان و متخصصان از مرکز و  ادارات كل ارتباطات زيرساخت استانهاي همجوار در قالب تيم هاي فني براي پشتيباني و مشكلات احتمالي به مناطق زلزله زده اعزام شدند .
 
فرهاد معارفي در پايان از اعلام آمادگي اين شركت براي كمك هر چه بیشتر به تأمين زيرساخت هاي ارتباطي جهت تسهيل در ارتباطات مردم در مناطق زلزله زده خبر داد
 
از سوی دیگر مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه از پایداری شبکه در مناطق اصلی زلزله زده در استان کرمانشاه خبرداد.
 
شهریار بهنیا مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در لحظات ابتدایی وقوع زلزله حجم ترافیک بالایی در شبکه های ارتباطی وجود داشت ، گفت : درحال حاضردر شهرهای قصر شیرین، سرپل ذهاب ، ثلاث باباجانی ، اسلام آباد و دالاهو، شبکه های ارتباطی هیچ مشکلی ندارد و ارتباطات به صورت عادی برقرار می شود.
 
وی با اشاره به قطعی برق در برخی مناطق اطراف سرپل ذهاب، افزود : تعدادی از سایت های تلفن همراه در این مناطق به دلیل قطعی برق از مدار خارج است که به محض رفع مشکل قطعی برق وارد مدار می شود .
 
بهنیا تصریح کرد: برق رسانی موقت به این سایت ها از طریق ژنراتورهای پرتابل و دستی در حال انجام است .
 
وی افزود: در حوزه ارتباطات ثابت دو مسیر دچار مشکلاتی بودند که با انجام کابل برگردان، مشکل این مسیرها نیز حل شده است .
 
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات از هماهنگی با شرکت های ارتباطات زیرساخت ، مخابرات ، همراه اول و ایرانسل در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت : با هماهنگی انجام شده، تیم های پشتیبانی این شرکت ها برای رسیدگی به مشکلات احتمالی در منطقه حضور دارند.
 
وی تصریح کرد: اپراتورهای همراه اول و ایرانسل با ارسال پیامک هایی برای مشترکین خود در این زمینه اطلاع رسانی  کردند.
 
بهنیا آخرین وضعیت شبکه ارتباطی در حوزه تلفن همراه ، ثابت و اینترنت را در مناطق اصلی زلزله زده استان کرمانشاه پایدار اعلام کرد.

​​