تلفن همراه

تبدیل موتو زد به چاپگر!

آی‌تی‌ایران : موتورولا برای معرفی و عرضه لوازم جانبی منحصربه‌فرد مختص گوشی‌های هوشمند سری موتو زد خود، معروف است. این لوازم جانبی که به صورت اختصاری موتو ماد (Moto Mods) نامیده می‌شوند، دامنه کاربردهای گوشی را افزایش می‌دهند و طرفداران زیادی دارند.
 
 
 
Polaroid Ins ta-Share Printer هم یکی از همین ابزار جانبی است که اوایل سال جاری معرفی شد و حالا برای خرید در دسترس قرار گرفته است. این ماد به کاربر این امکان را می‌دهد تا بعد از ثبت تصویر، آن را روی کاغذ ZINK و در ابعاد ۵ در ۵/ ۷ سانتی‌متر چاپ کنند. خود موتو ماد نیز مجهز به یک شاتر است و می‌تواند به‌صورت مستقیم دوربین را اجرا کند. موتورولا، این ماد جدید را این‌گونه معرفی می‌کند: «گوشی موتو زد خود را به یک دوربین پولاروید فوق‌العاده تبدیل کنید.
 
با این وسیله به راحتی می‌توانید عکس‌های مورد علاقه روی گوشی خود را انتخاب کرده، فیلترهای متنوع روی آن به‌کار برده و آنها را همان‌جا چاپ کنید.» این وسیله می‌تواند عکس‌های روی گوشی و ذخیره شده از روی برنامه‌هایی مانند اینستاگرام، گوگل فتوز و فیس‌بوک را نیز چاپ کند. از آنجا که این وسیله چندان کم حجم نیست، گوشی را کمی بزرگ جلوه داده و شاید برای حمل‌ونقل چندان راحت به نظر نیاید. به علاوه، قیمت آن کمی گران است و در آمریکا با قیمت ۹۹/ ۱۹۹ دلار به فروش می‌رسد درحالی‌که یک دوربین پولاروید معمولی مانند Polaroid OneStep ۲ تنها ۹۹ دلار قیمت دارد. در هر صورت این وسیله جانبی از هفدهم نوامبر در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

​​