تلفن همراه

چگونه تلفن همراهی که خیس شده را نجات دهیم؟

با توجه به قیمت گوشی های امروزی، افتادن گوشی در آب یک تراژدی تمام عیار است. راه کاری به شما ارائه میدهیم که بتوانید تلفن خود را نجات دهید.
 
در صورتی که به طور ناگهانی تلفن همراه شما داخل آب افتاد و یا به طریقی خیس و مرطوب شد، راه ساده و موثری برای نجات آن وجود دارد.
 
گام اول:
فورا تلفن همراه خود را با بیرون کشیدن باتری آن، خاموش کنید. گوشی‌هایی که به باتری غیرقابل تعویض مجهز شده‌اند، باید خاموش شوند. قطعاتی که به‌آسانی قابل جداسازی هستند مانند باتری، کارت microSD و کارت SIM را از گوشی جدا کنید.
 
گام دوم:
اجزای خیس شده را با دستمال کاغذی خشک نموده و آن‌ها را در یک دستمال کاغذی خشک تازه بپیچانید. گوشی را خاموش نگهداشته و اجزای آن را به هم متصل نکنید. به این ترتیب به‌شدت از آسیب دیدن گوشی خود جلوگیری خواهید نمود.
 
گام سوم:
گوشی خیس و اجزای آن را در ظرفی از دانه‌های برنج خشک قرار دهید. این ظرف را حداقل برای یک روز (یا بیشتر) زیر نور خورشید و یا یک محل خشک بدون رطوبت قرار دهید. هرچه ظرف را برای مدت بیشتری در یک محل گرم و خشک نگهدارید، شانس بازیابی گوشی بیشتر خواهد بود. وقتی به‌نظر رسید گوشی و اجزای آن کاملا خشک شده‌اند، قطعات را سر جای خود برگردانده و آن را روشن کنید. اگر با گوشی خود مشکلی دارید، بلافاصله به نزدیکترین مرکز خدمات مجاز مراجعه کنید.
 
منبع: Themobileindian - ترجمه: ایرانسل

​​