تلفن همراه

رگولاتور خبر داد:

فاز دوم رجیستری گوشی از 14 آذر برای تمامی مدلهای آیفون و آیپد آغاز میشود

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کرد: فاز دوم طرح ثبت گوشی تلفن همراه از ۱۴ آذرماه آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، حسین فلاح جوشقانی گفت: با تصمیم کمیته راهبری طرح ثبت گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم‌کارت در فاز دوم طرح، تمامی مدل‌های گوشی و تبلت اپل (آیفون و آی‌پد) تحت پوشش طرح رجیستری قرار می‌گیرند و در هفته‌های پس از آن به تدریج سایر مدل‌های گوشی و تبلت نیز شامل این طرح می‌شوند.

وی درباره ثبت و فعال سازی گوشی‌هایی که مسافران به همراه خود وارد کشور می‌کنند، افزود: مسافرانی که از خارج از کشور گوشی تلفن همراه خریداری کرده و به همراه خود وارد کشور می‌کنند باید شناسه گوشی تلفن همراه خریداری شده را در گمرک محل ورود خود ثبت کنند.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: مسافران در هنگام ثبت شناسه گوشی تلفن همراه باید عوارض گمرکی آن را پرداخت کرده و رسید آن را نزد خود نگهداری کنند. عوارض گمرکی و ارزش‌گذاری کالای مسافری براساس ارزشهای ثبت شده در سامانه TSC به آدرس tsc.irica.co انجام می‌شود.
 
فلاح جوشقانی افزود: گوشی تلفن همراه افرادی که به عنوان مسافر یا گردشگر وارد کشور می‌شوند یا رومینگ خارجی دارند به مدت ۳۰ روز فعال بوده و از شبکه اپراتورهای کشور سرویس دریافت می‌کنند.
 
وی درباره وضعیت گوشی‌های تلفن همراه فعال در شبکه تاکید کرد: با اجرای این طرح، برای هیچیک از گوشی‌ها و تبلت‌هایی که تا قبل از تاریخ اجرای هر مرحله از طرح رجیستری فعال شده است مشکلی بوجود نمی‌آید، اما پس از اجرای طرح تنها گوشی‌هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده‌اند در شبکه اپراتورهای کشور فعال می‌شوند.
 
جزئیات مربوط به نحوه واردات گوشی تلفن همراه بر روی سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران بارگذاری شده است.

​​