اپلیکیشن

معاون شهردار تهران: آئین نامه نظارت بر تاکسی های اینترنتی با هماهنگی وزارت کشورتدوین می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: آیین نامه ای به منظور مدیریت و نظارت بر حمل و نقل اینترنتی با همکاری وزارت کشور در حال تدوین است.
 
به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، محسن پورسیدآقایی افزود: براساس این آیین نامه شرکت ها موظف به دریافت مجوز هستند. 
وی با اشاره به اینکه دریافت مجوز برای کنترل و نظارت بیشتر بر فعالیت تاکسی های اینترنتی صورت می گیرد خاطرنشان کرد: این اقدام تنها نظارت بر فعالیت این تاکسی ها را میسر می کند.
معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه تاکسی های اینترنتی می توانند با اخذ مجوز در قالب بخش های خصوصی توسعه یابند تصریح کرد: اصل موضوع توسعه حمل و نقل اینترنتی است که باعث کاهش ترافیک، آلودگی هوا و معضل پارکینگ می شود اما تمام مزایای تاکسی های اینترنتی دلیل بر عدم نیاز به نظارت بر آنها نیست.
وی در ادامه با اشاره به اینکه کارپینو زیرمجموعه تاکسیرانی نیست یادآور شد: این شرکت تنها با دریافت مجوز از سازمان تاکسیرانی، برای ارائه سرویس از رانندگان تاکسی ثبت نام کرده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه شرکت کارپینو مانند اسنپ و تپسی مربوط به بخش خصوصی است تصریح کرد: کارپینو از سازمان تاکسیرانی مجوز گرفته و رانندگان تاکسی را تحت پوشش قرار داده است.
وی افزود: کارپینو به عنوان زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام با دریافت مجوز از سازمان تاکسیرانی فعالیت می کند؛ این درحالی است که اسنپ و تپسی مجوزی از این سازمان دریافت نکرده و خود را زیرنظر تاکسیرانی نمی دانند.
 

​​