تلفن همراه

تاسیس شرکت دانش بنیان همراه اول با دانشگاه های شریف، بهشتی، شیراز وصنعتی اصفهان

قائم مقام مدیرعامل همراه اول اعلام کرد با چهار دانشگاه صنعتی شریف، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان و شیراز شرکت مشترک دانش بنیان تاسیس کرده است.
 
تاسیس شرکت دانش بنیان همراه اول با دانشگاه های شریف، بهشتی، شیراز وصنعتی اصفهان
با به گزارش سه شنبه اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، حمیدرضا نیکوفر در نشست خبری جایزه مصطفی(ص) افزود: همراه اول با دانشگاه های صنعتی شریف و تربیت مدرس در حوزه های مجازی سازی توابع شبکه (ان.اف.وی)، نسل پنجم تلفن همراه (جی.5) و اینترنت اشیا (آی.او.تی) همکاری پژوهشی دارد. 
 
مجازی سازی توابع شبکه، یک مفهوم معماری شبکه است که استفاده از مجازی سازی فناوری اطلاعات را بنا به فناوری های مجازی سازی، داخل کلاس های توابع گره های شبکه پیشنهاد می دهد تا بتوانیم بلاک هایی را بسازیم که به هم متصل می شوند یا سرویس های ارتباطی را ایجاد می کنند.
 
نسل پنجم شبکه تلفن همراه، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که برنامه‌ریزی آن بر افزایش سرعت اتصال اینترنت از سمت اپراتورها به میزان ۲۰ گیگابیت، به همراه افزایش ظرفیت بیشتر نسبت به نسل چهارم هدفگذاری شده است.
 
اینترنتِ اشیا مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان یا شیء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی اینترنت یا اینترانت فراهم می‌ شود. 
نیکوفر گفت: برای تجلیل از دانشمندان برجسته و زمینه سازی همکاری و توسعه علمی در جهان، جایزه مصطفی(ص) به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می شود. 
 
قائم مقام مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از محورهای چهارگانه این جایزه است، افزود: فناوری آی.سی.تی یکی از فناوری های عام و تاثیرگذار بر شئون زندگی بشری است.
مراسم اعطای جایزه مصطفی (ص) به برگزیدگان دوازدهم آذرماه در تالار وحدت برگزار می شود.

​​