گوشی

وزیر ارتباطات: رجیستری چالشی برای مصرف کننده ایجاد نمی‌کند

طرح رجیستری تغییری بزرگ در مدل ارائه سرویس بازار  / رجیستری چالشی برای مصرف کننده ایجاد نمی‌کند

آذری جهرمی گفت: روز ۱۴ آذر ماه طرح رچیستری موبایل را از یک برند خاص شروع می‌کنیم و از این تاریخ به بعد هر مدل گوشی در شبکه فعال باشد، مجاز است.
 
به گزارش ایلنا، محمدجواد آذری جهرمی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به گزارش ۱۰۰ روزه دولت دوازدهم ، موضوع تعیین تعرفه های اینترنتی را مهم‌ترین اقدام وزارت خانه خود در این مدت دانست و گفت: در ۱۰۰ روز مطالعات فشرده و مذاکرات فشرده‌ای داشتیم که بیشترین انرژی و وقت را بحث تعرفه‌ها از ما گرفت.
 
وی با اشاره به فاز دوم طرح رجیستری و فضاسازی‌هایی که علیه آن می‌شود، گفت: فاز دوم طرح از ۱۴ آذر شروع می‌شود. این طرح تغییر بزرگی در مدل ارائه سرویس در بازار است. در برابر این تغییر، واکنش‌ها متفاوت است واردکنندگان موبایل واکنش‌هایی دارند باید بیایند در نظام گمرکی عوارض بیشتری بدهند و سود عادلانه‌تری ببرند.
 
 وزیر ارتباطات گفت: گروه دوم توزیع‌ کنندگان گوشی موبایل هستند و نگران هستند گوشی را خریدند و نگران هستند که برابر این اتفاقات تکلیفشان چیست البته مساله دیگر این است که فروشگاه‌های غیرمجازی هستند که ارزش افزوده و مالیات فروش خود را تا الان پرداخت نمی‌کردند.
 
آذری جهرمی گفت: گروه سوم مصرف‌کننده نهایی است که نگران قیمت گوشی‌ها است. واردات نظام‌مند گوشی تلفن همراه دغدغه‌هایی را ایجاد می‌کند نظام‌مند کردن چارچوبی که تا الان قاعده‌مند نبوده پیچیده است. تلاش ما این بود است که در وهله اول مصرف‌کننده نهایی دچار چالش نشود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: روز ۱۴ آذر ماه  طرح رچیستری موبایل را از یک برند خاص شروع می‌کنیم و از این تاریخ به بعد هر مدل گوشی در شبکه فعال باشد، مجاز است.
 
وی افزود: مردم از این تاریخ زمان خرید می‌فهمند چه گوشی مجاز است. همان زمان سیم کارت را  می‌اندازند پیام می‌آید که گوشی ثبت است یا خیر.

​​