گوشی

فیس آیدی آیفون ۱۰ با بروزرسانی iOSاز کار میفتد

گزارش ها حاکی از آن است که نسخه جدید بروزرسانی شده سیستم عامل iOS نیز مشکل داشته و باعث شده فناوری تشخیص چهره هوشمند آیفون ۱۰ از کار بیفتد.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت neowin، شرکت اپل پس از آنکه باگ و مشکل موجود در نسخه سیستم عامل iOS ۱۱ را کشف کرد، نسخه جدیدی از این سیستم عامل یعنی نسخه iOS ۱۱.۲ را برای کاربران گوشی های آیفون منتشر کرد، اما حالا بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی کاربران، بنظر می رسد این نسخه جدید بروز رسانی شده نیز خالی از مشکل نیست.
 
بسیاری از کاربران در صفحات کاربری توییتر و سایر شبکه های اجتماعی خود نوشته اند که فناوری تشخیص چهره هوشمند یا فیس آیدی گوشی آیفون ۱۰ آنها پس از بروز رسانی سیستم عامل جدید iOS نیز از کار افتاده است و دیگر قادر به احراز هویت و تشخیص چهره کاربران و صاحبان آیفون ۱۰ نیست. آنها در تشریح این موضوع همچنین ذکر کرده‌اند که حتی با کلنجار رفتن های پی در پی و مداوم با گوشی نیز نتوانسته‌اند فیس آیدی گوشی خود را فعالسازی کنند و همواره پیغامی مبنی بر غیر فعال بودن فیس آیدی به کاربران نشان داده می شود.
 
لازم به ذکر است که این باگ و مشکل موجود در نسخه جدید و بروزرسانی شده سیستم عامل iOS ۱۱.۲ تنها برای کاربران گوشی جدید آیفون ۱۰ یا آیفون ایکس رخ داده است و سایر کاربران با چنین مشکل مشابهی مواجه نشده اند.

​​