امنیت

مدیر گروه «لاس و گاس» دستگیر شد

 
رییس پلیس فتای استان سمنان با اعلام شناسایی و دستگیری مدیر گروه های سریالی در یکی از شبکه های اجتماعی پیام رسان گفت: متهم این پرونده با بهره گیری از قابلیت های فضای سایبر و انتشار محتویات غیراخلاقی در این گروه ها اقدام به عضوگیری بیش از 10 هزار نفر کرده است.
 
 
سرهنگ حسین صادقی با بیان اینکه رصد و پایش فضای مجازی یکی از اصلی ترین وظایف این پلیس تعریف شده است گفت: بر همین اساس تیم پایش این پلیس گروه های سریالی با محتوای غیراخلاقی را در یکی از پیام رسان های اجتماعی مورد رصد قرار داد که تحت عنوان "لاس و گاس" فعالیت های مجرمانه داشته اند. 
وی افزود: با توجه به نوع فعالیت متهم در این گروه ها و مستندات جمع آوری شده، مشخص شد متهم با بهره گیری از فرصت های فضای مجازی و انتشار محتوای غیراخلاقی اقدام به جذب بیش از 10 هزار عضو در بازه زمانی کوتاه کرده اند که با توجه به اهمیت موضوع تیم ویژه ای برای رسیدگی تخصصی به پرونده در پلیس فتا استان تشکیل شد. 
رییس پلیس فتا استان سمنان ادامه داد: با توجه به ادله و مستندات دیجیتال جمع آوری شده و اقدامات تخصصی و پلیسی، مدیر این گروه ها شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر شد.
سرهنگ صادقی ادامه داد: طی بازجویی تخصصی صورت پذیرفته از متهم، وی در ابتدا منکر هرگونه ارتباط با پرونده بود که با مشاهده ادله و مستندات دیجیتال جمع آوری شده غیر قابل انکار، به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه خود را افزایش اعضای گروه بیان کرد.
 این مقام ارشد انتظامی در پایان افزود: با توجه به مستندات این پرونده برخی کاربران ناآگاهانه اقدام به ایجاد گروه هایی با محتوای مجرمانه در فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی پیام رسان می کنند که این امر می تواند منجر به تشکیل پرونده قضایی برای آنها شود از طرفی برابر ماده 724 قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات (قانون جرایم رایانه ای) هركس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی یا حامل های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله كند یا به قصد تجارت یا فساد تولید یا ذخیره یا نگهداری كند، به حبس از نود و یك روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

​​