لبه تکنولوژی

پیشرفت اپل در فناوری خودروهای خودران

"روسلان سالاخوتینوف" مدیر بخش تحقیقات هوش مصنوعی اپل خبر از پیشرفت قابل ملاحظه این شرکت در توسعه فناوری خودروهای خودران داد.
 
 
به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، پس از گذشت چند سال، اپل اکنون اشتیاق بیشتری به پیشرفت در زمینه فناوری ساخت خودروی خودران از خود نشان می‌دهد.
 
"روسلان سالاخوتینوف"، مدیر بخش تحقیقات هوش مصنوعی اپل، این هفته در یک سخنرانی اعلام کرد تیم خودروی خودران این شرکت تا چه حد پیشرفت کرده است. برخی از صحبت‌ها تکراری بود، اما مثال‌های جدیدی از این پیشرفت‌های پروژه نیز مطرح شد.
 
برای شروع، اپل یک سیستم ساخته است که از دوربین‌های آنبرد برای شناسایی اشیا حتی در شرایط دشوار مانند زمانیکه قطرات باران روی لنز می‌نشیند، استفاده می‌شود.
 
این سیستم می‌تواند موقعیت یک عابر پیاده را تخمین بزند، حتی اگر پشت یک ماشین پارک شده پنهان شده باشد.
 
سایر موارد شامل ارائه مسیر به خودرو از طریق محلی‌سازی و نقشه‌برداری همزمان، ایجاد نقشه‌های دقیق سه‌بعدی با استفاده از سنسورهای خودرو و تصمیم گیری در شرایط اضطراری می‌شود.
 
هنوز مشخص نیست اپل چگونه فناوری خودروی خودران خود را تجاری‌سازی خواهد کرد. در حال حاضر هدف بعدی تولید وسایل نقلیه بدون راننده حمل کارکنان است.
 
در حال حاضر این شرکت انتظار ندارد که خودروهای خود را به فروش برساند، اما ساخت خودروی خودران تحت لیسانس یک شرکت دیگر هم برای شرکتی همچون اپل دور از انتظار است.
 
اپل به آرامی در حال شخصی‌سازی تحقیقات هوش مصنوعی خود است. صحبت‌های سالاخوتینوف نشان می‌دهد حالا اپل انعطاف‌پذیری بیشتری در ارائه اطلاعات در این زمینه دارد و مثل گذشته حفظ اسرار نمی‌کند.
 
اپل با این کار تلاش می‌کند تا استعدادهای هوش مصنوعی را جذب کند، زیرا روش محرمانه‌اش مورد توجه قرار نگرفته است. سخنرانی‌هایی مانند سخنرانی سالاخوتینوف می‌تواند تیم هوش مصنوعی اپل را در مرکز توجه قرار دهد و دانشمندان را در عوض پیوستن به فیسبوک، گوگل یا دیگر غول‌های فناوری، به پیوستن به اپل ترغیب کند.

​​