تلفن همراه

طراحی، علاوه بر 4 دوربین مزیت رقابتی دیگر HUAWEI Mate 10 lite

HUAWEI Mate 10 lite اولین گوشی بازار است که از چهار دوربین و یک فلاش سلفی بهره می‌برد ولی این تنها مزیت این گوشی نیست. هواوی این گوشی را با تنوع رنگی بالا شامل سه رنگ مشکی، طلایی و آبی به بازار عرضه می‌کند. در بخش طراحی هم این گوشی با بدنه تمام فلزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. 
به گزارش ایستنا از روابط عمومی هواوی در ایران، طراحی به خصوص در ارتباط با گوشی‌هایی که از مانیتور بزرگی بهره می‌برند، مورد بسیار حیاتی است. درحال حاضر بازار گوشی‌های هوشمند مملو از گوشی‌های مختلف با اندازه‌ها و امکانات متفاوت است به شکلی که همه کاربران به طور مشخصی می‌توانند برای نیازهای خود مدل مدنظر خود را بیابند ولی از سوی دیگر صفحه نمایش این گوشی‌ها هر سال از سال قبل بزرگ‌تر می‌شود و هم اکنون کار به جایی رسیده که برخی از این صفحه نمایش‌های بزرگ امکان کار با یک دست با گوشی را از کاربران سلب نموده است. هواوی با در طراحی گوشی Mate 10 lite بر این نقیصه فائق آمده است. 
صفحه نمایش FullView در Mate 10 lite به گونه ای به شکل بدون حاشیه طراحی و روی پنل اصلی جای‌گذاری شده که لبه‌های آن از چهار گوشه بسیار به لبه‌های بدنه گوشی نزدیک شده اند و از حاشیه های بسیار اندکی به خصوص در سمت راست و چپ برخوردار هستند. به علاوه مهندسان هواوی هم همچنین رابط کاربری گوشی را به نحوی طراحی کرده‌اند که از همه این سایز می‌توان در هنگام کار با آن در نرم‌افزارهای مختلف بهره گرفت. 
حاشیه بالایی Mate 10 lite در مقایسه با گوشی قبلی خود 31 درصد و حاشیه پایین هم 36 درصد باریک تر شده است. این به این معناست که HUAWEI Mate 10 lite از یک مانیتور 5.9 اینچی در اندازه گوشی معادل یک گوشی با مانیتور 5.5 اینچی بهره می برد.
طراحی حاشیه گوشی‌های جدید به شکل بسیار باریک یا اصلا بدون حاشیه انجام می‌شود که صفحه نمایش بزرگتری روی گوشی با ابعاد کوچک جای بگیرد و این قاعده است که Mate 10 lite هم از آن بهره‌مند است.
 

​​