لبه تکنولوژی

سامانه تلفنی اطلاعات دارویی راه‌اندازی شد

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر
سامانه خط تلفن ویژه اطلاعات دارویی سازمان تدارکات پزشکی جمعت هلال احمر با شماره «۴۱۶۵۱» راه اندازی شد.
 
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ بر اساس اعلام سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر؛ سامانه خط تلفن ویژه اطلاعات دارویی سازمان تدارکات پزشکی این جمعت با شماره «۴۱۶۵۱» راه اندازی شد.
این خط تلفن ویژه اطلاعات دارویی به‌منظور اطلاع‌رسانی به‌روز و پاسخگویی به بیماران و مراجعان به داروخانه‌های مرکزی و فوق‌تخصصی (تک‌نسخه‌ای) هلال‌احمر و همچنین تکریم و رفاه آنان، با شماره ۴۱۶۵۱ راه اندازی شد.
بر اساس این گزارش، در این سامانه داروخانه‌ها و واحد‌های مربوطه؛ به صورت فهرست ۹ گزینه‌ای تعریف شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. اطلاعات دارویی، داروخانه مرکزی، داروخانه فوق تخصصی (تک‌نسخه‌ای)، داروخانه تهرانپارس، داروخانه جزیره کیش، بیمه‌گری، ساعات کاری و نشانی داروخانه‌های هلال‌احمر از جمله بخش‌های این سامانه است و هموطنان می‌توانند به صورت مستقیم اطلاعات مورد نیاز را از این طریق دریافت کنند.
شایان ذکر است ساعات پاسخگویی از طریق خط تلفن ویژه به شرح ذیل است:
* اطلاعات دارویی از ساعت ۸ صبح الی ۲۱
* داروخانه مرکزی هلال احمر از ساعت ۸ صبح الی ۲۱ 
* داروخانه فوق تخصصی (تک نسخه ای) از ساعت ۸ صبح الی ۱۹ 
* داروخانه تهرانپارس از ساعت ۸ صبح الی ۱۹
* داروخانه جزیره کیش از ساعت ۸ صبح الی ۱۴ و ۱۷ الی ۲۲
لازم به توضیح است شبکه داروخانه‌های سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر به‌خصوص داروخانه مرکزی، به‌عنوان نخستین داروخانه مکانیزه در کشور با همکاری داروسازان مجرب، دارو‌های تخصصی، فوق‌تخصصی، خاص و دارو‌های پرونده‌ای (از قبیل: دارو‌های بیماران پیوندی، دیالیز و بیماران M.S) و دارو‌های تک نسخه‌ای را که بیشتر آن‌ها تحت پوشش بیمه‌های جاری کشور است، عرضه می‌کند.

​​