رسانه‌های اجتماعی

استفاده از شبکه اجتماعی برای خبرخوانی تأثیر منفی دارد

منبع: اسپوتنیک
شبکه اجتماعی فیسبوک با انجام تحقیقات به این نتیجه رسیده است که شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به سلامت مردم ضرر وارد کنند.
 
شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرد که اگر کاربران از شبکه‌های اجتماعی تنها برای بازدید از خبرها استفاده کنند و با افراد دیگر ارتباط برقرار نکنند، شبکه‌های اجتماعی می‌توانند برای این افراد تاثیرات منفی وارد کنند.
 
محققین فیسبوک به این نتیجه رسیده اند که "خواندن آنلاین در مورد افراد دیگر می‌تواند منجر به تاثیرات منفی شبکه‌های اجتماعی شود".
 
شبکه فیسبوک قبل از این در میان دانشجویان دانشگاه میچیگان یک آزمایش انجام داد. در این آزمایش یک گروه دانشجو تنها اخبار و پست‌های دیگران را در شبکه‌های اجتماعی را مطالعه کردند، در حالیکه گروه دیگر آنها پست‌هایی به اشتراک می‌گذاشتند و با دوستان خود ارتباط برقرار کردند. چند روز بعد مشخص شد که دانشجویان گروه اول نسبت به دانشجویان گروه دوم احساس بدتری داشتند.
 
فیسبوک اعلام کرد: «برقراری روابط با افراد — تبادل پیام‌ها، پست‌ها و نظریات با دوستان نزدیک و بیادآوردن خاطرات روابط گذشته منجر به بهبود وضعیت سلامت و روانی اشخاص می‌شود.»
 
فیسبوک با اشاره به اهمیت چگونگی استفاده از شبکه‌های اجتماعی یادآور شد، که باید در نظر داشت این وضعیت در شبکه های اجتماعی رو به افزایش است و افراد باید این وضعیت رو به صورت شخصی کنترل کنند.

​​