گوشی

باتری آیفون های سال 2019 چه تغییراتی خواهند کرد؟

منبع: دیجیاتو

مینگ-چی کو، تحلیلگر با سابقه موسسه «KGI Securities» در تازه ترین اظهار نظر خود در مورد آیفون های سال 2019 اعلام کرده که این موبایل ها از دوربین TrueDepth بهینه شده بهره خواهند برد که موجب می شود نیاز به باتری قدرتمند تری داشته باشند؛ بدین ترتیب باتری قوی تری نیز برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

به گفته این تحلیلگر مشهور، اپل قادراست سیستم جدیدی برای باتری های با ظرفیت بالاتر را توسعه دهد. او در این مورد گفته: «ما معتقدیم استفاده دوربین TrueDepth برای درک سه بعدی در سال 2017 و 2018 نیاز به باتری های با ظرفیت بیشتر را طلب می کند. برای سال 2019 ما پیش بینی می کنیم که آیفون با حسگر سه بعدی و نیز قابلیت های مرتبط با واقعیت افزوده بهینه شده همراه شود و [بدین ترتیب] مصرف باتری آن افزایش یابد که نیاز به باتری های با ظرفیت بیشتر را طلب می کند.

ما معتقدیم فناوری های کلیدی اپل از جمله فرایندهای ساخت نیمه هادی ها، و بُرد هایی که با سیم به هم وصل می شوند (SIP) و لایه هایی مثل برد مدار چاپی، فضای مورد نیاز برای باتری های بزرگ تر را فراهم می کنند».

به عقیده کو اپل در سال های 2019 تا 2020 به لطف تکنولوژی های مذکور می تواند باتری های بزرگتری را در آیفون های آتی خود تعبیه نماید. او همچنین اشاره کرده که در هر سه مدل آیفون های سال بعد دوربین «TrueDepth» به کار خواهد رفت.

به گفته این تحلیلگر نسل بعدی آیفون 10 (بررسی دیجیاتو) نمایشگری 5.8 اینچی خواهد داشت. مدل دیگر با نام احتمالی آیفون 10 پلاس نمایشگری 6.5 اینچی خواهد داشت و در نهایت یک مدل با نمایشگری 6.1 اینچی از نوع LCD عرضه خواهد شد.

این تحلیلگر مشهور همچنین پیشتر اعلام کرده بود که در نسل بعدی آیفون 10 باتری تک سلولی L شکل تعبیه خواهد شد که نسبت به باتری دو سلولی نسل فعلی آیفون 10 از حدود 10 درصد ظرفیت باتری بیشتر بهره خواهد برد. از سوی دیگر آیفون 10 پلاس از باتری دو سلولی بهره مند خواهد بود و به لطف اندازه بزرگتر از باتری 3300 تا 3400 میلی آمپر ساعتی بهره خواهد برد.


​​