تلفن همراه

هشدار مجریان نسبت به رجیستری گوشیهای آمریکایی

منبع: تسنیم
اطلاع‌رسانی درباره ورود رجیستری به مقابله با گوشیهای قاچاق بلک‌بری، گوگل پیکسل و موتورولا به نسبت محصولات اپل، دیرتر انجام شد.
فاز دوم اجرای طرح ملی رجیستری گوشیهای تلفن همراه از چهاردهم آذر ماه سال جاری با تصمیم کارگروه ساماندهی و مقابله با قاچاق موبایل، آغاز شد و تمامی مدلهای گوشی و تبلت اپل را مشمول دانست.
 
با توجه به اینکه از مدتها پیش (در طول فاز نخست) به مشترکان هشدار داده شده بود که نسبت به خریدهای خود دقت نظر داشته باشند و تا پیش از ورود به مرحله اعمال سیاستها، خریدهای خود را انجام دهند زیرا به محض اجرای فاز دوم تنها محصولات وارد شده به کشور از مبادی قانونی، رجیستر خواهند شد.
 
اما نکته‌ای که وجود دارد، متقاضیان خرید محصولات اپل 10 روز پیش از اجرای فاز دوم نسبت به این تصمیم آگاه شدند اما متقاضیان خرید گوشیهای بلک‌بری، گوگل پیکسل و موتورولا که در مرحله بعدی رجیستری مورد اعمال سیاستهای آن قرار می‌گیرند، تنها پنج روز زودتر از این تصمیم مطلع شدند.
 
بنابراین پیش‌بینی می‌شود بازه زمانی اطلاع تا اعمال سیاستها رفته رفته کمتر شده و به گونه‌ای شود که متولیان این امر موضوع اعمال سیاستها را به صورت برلحظه اعلام کنند و به این ترتیب کلیه برندهای محصولات دیجیتال دارای سیم‌کارت را تحت پوشش قرار دهند.
 
متقاضیان خرید گوشیهای بلک‌بری، گوگل پیکسل و موتورولا براساس اعلام متولیان امر رجیستری، تنها تا ساعت 24 روز جمعه (8دی) فرصت خواهند داشت تا خرید خود را به شکل آزادانه انجام دهند اما بعد از این بازه زمانی، حتما باید محصولاتی از این برندها را خریداری کنند که وارداتشان قانونی بوده است.
 
نکته دیگری که در ارتباط با رجیستری گوشیهای چند سیم‌کارته باید در نظر داشت این است که بایستی با قرار دادن سیم‌کارت درون همه شکافها (Slot)، نسبت به فعالسازی تلفن همراه خود اقدام کرد.
 
برای انجام این فرآیند، محدودیتی در استفاده از یک یا چند سیم‌کارت وجود ندارد و لذا می‌توان با قرار دادن یک سیم‌کارت در تمام شکافها، گوشی تلفن همراه را فعال کرد.
 

​​