تحلیل بازار

چگونه یک گوشی همراه را می توان رجیستر کرد؟

منبع: تماس نیوز

کاربران باید توجه داشته باشند که گوشی های اپل، گوگل، بلک بری و موتورلا که شامل اجرای طرح رجیستری شده اند در هر بار تعویض سیم کارت باید نسبت به رجیستر کردن اقدام کنند که درغیراینصورت فقط 30 روز می توانند از گوشی خود با سیمکارت جدید استفاده کنند.

این روزها که گوشی های اپل، بلک بری، گوگل و موتورلا شامل اجرای طرح رجیستری شده اند، خریداران باید توجه داشته باشند که قبل از فعال‌سازی ابتدا باید استعلام کرد که گوشی همراه مورد نظر شما قبلا رجیستر شده است یا خیر. برای این اقدام باید با شماره گیری #۷۷۷۷* یا #۴* و یا ارسال پیامک به شماره 7777، صحت کد 15 رقمی IMEI هر گوشی که روی جعبه هر گوشی نوشته شده است را استعلام کرد.

بعد از دریافت صحت استعلام که از طریق پیامک با سرشماره HAMTA دریافت می شود نوبت به فعال سازی و به اصطلاح رجیستر گوشی همراه مورد نظر می رسد.

برای این کار خریدار باید کد فعال سازی (Activation Code) را در هنگام خرید از فروشنده دریافت کند و کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری کرده و عدد مربوط به گزینه فعال سازی را انتخاب کند. پس از آن شناسه بین‌المللی ۱۵ رقمی (IMEI) گوشی، کد فعال سازی مربوط به آن و شماره سیم‌کارتی که می خواهد از آن استفاده کند را به ترتیب وارد ‌کند. پس از تائید اطلاعات وارد شده، پیام موفقیت‌آمیز بودن فرایند، روی صفحه گوشی دیده می شود.

خریداران توجه داشته باشند که تمامی مراحل استعلام باید از طریق خودشان صورت گیرد و پس از اطمینان از اصالت گوشی مورد نظر و قانونی و استاندارد بودن آن، تلفن همراه مورد نظر خود را خریداری کنند.

خریداران پس از خرید گوشی تلفن همراه و یا سایر کالاهای سیم کارت خور بهتر است با شماره گیری کد دستوری #۰۶#*، شناسه بین المللی ۱۵ رقمی (IMEI) گوشی را دریافت کرده و آن را با شناسه ثبت شده روی جعبه دستگاه مطابقت دهند و از یکسان بودن آن مطمئن شوند.

نکات ستاره دار
توجه به این نکته نیز ضروری است که گوشی های دو سیم کارته دارای دو شناسه IMEI و گوشی های چند سیم کارته دارای چند IMEI هستند.

از سوی دیگر کاربران باید به این نکته توجه کنند که پس از فعال سازی، تلفن همراه فقط روی سیم‌کارت فعال شده، قابلیت استفاده از شبکه را خواهد داشت و در صورتی که دارنده گوشی یا تجهیز بخواهد از سیم‌کارت دیگری استفاده کند باید فرایند انتقال بهره‌بردار را با شماره گیری کد دستوری #۷۷۷۷* و ارسال عدد مربوط به گزینه انتقال بهره‌بردار انجام دهند؛ در غیر اینصورت تلفن همراه روی سیم‌کارت جدید فقط به مدت ۳۰ روز قابل استفاده خواهد بود.

به عبارت دیگر گوشی های برندهای اعلام شده که در حال حاضر در شبکه اپراتورها فعال هستند، درصورت تعویض سیم کارت باید فرایند انتقال مالکیت را انجام دهند.


​​