رسانه‌های اجتماعی

مرکز آمار قوه قضاییه: تلگرام مخل امنیت ملی است

منبع: فارس

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: شبکه تلگرام به بستری برای آشوب و اغتشاش در کشور تبدیل شده بود و چاره ای جز فیلتر موقت تلگرام وجود نداشت.
حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری ظهر امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر موسسه امام خمینی(ره) که در سالن همایش این موسسه برگزار شد، با اشاره به ضرورت تقویت شبکه های اجتماعی داخلی اظهار کرد: با ایجاد و تقویت این شبکه ها می توانیم به دفاع از هویت و کیان انقلاب اسلامی بپردازیم.

وی ادامه داد: محققان و پژوهشگران حوزوی، حاملان فرهنگ انتظار هستند و آن ها باید مروج شبکه های اجتماعی داخلی همچون سروش باشند.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه افزود: تلگرام 40 درصد از ترافیک اینترنت کشورمان را اشغال کرده، باید شبکه های بومی و اجتماعی که سرورشان در داخل ایران است، تبلیغ شوند.

شهریاری با اشاره به نقش شبکه تلگرام در اغتشاشات اخیر اظهار کرد: این شبکه به بستری برای آشوب و اغتشاش در کشور تبدیل شده بود و چاره ای جز فیلتر موقت تلگرام وجود نداشت، البته برخی افراد در حاکمیت کشور اعتقادی به بستن کامل تلگرام ندارند، بهانه این افراد این است که نباید وارد حیطه مردم بشویم.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه افزود: از یک سال پیش مدام هشدار دادم که تلگرام به مصیبت و آفتی برای جامعه و نظام اسلامی تبدیل شده است که باید برای مدیریت صحیح آن برنامه ریزی لازم توسط حاکمیت صورت بگیرد.

شهریاری با اشاره به تهدید و فرصت های تلگرام اظهار کرد: کسی منافع این شبکه اجتماعی را منکر نیست، اما نباید نسبت به آسیب های تلگرام غافل باشیم، شبکه های اجتماعی نباید بستری برای حرکت علیه منافع ملی و جولان ضدانقلاب باشد، تهدید و آسیب های تلگرام از منظر امنیتی و اجتماعی برای همه مشخص شده است.


​​