تجارت الکترونیک

قیمت بیت کوین برای اولین از 24 نوامبر به زیر 8 هزار دلار رسید

منبع: پلازا

ارزش بیت کوین برای اولین بار در یازده هفته ی گذشته که با رشد فروش همراه بود، به زیر 8 هزار دلار رسید.

با توجه به داده های Coinbase، ارزش این دارایی دیجیتال در روز جمعه کاهش یافت و به میزان 7،882 دلار رسید. مؤسسه ی Coinbase میزان تبادلات ارزهای دیجیتال همچون بیتستمپ، کوین بیس، ای بیت و بیت فاینکس را رصد می کند. ارزش بیت کوین از صبح جمعه با کاهش همراه بود و به 8593.13 دلار رسید. به دنبال اظهار نگرانی از سوی قانونگزاران در مورد بیت کوین و نگرانی های دیگر، ارزش چندین ارز مجازی کاهش یافت. روز چهارشنبه آرون جیتلی، وزیر دارایی هندوستان، نسبت به اعمال مجرمانه مرتبط با ارزهای دیجیتال هشدار داد و گفت که هندوستان از کاربری ارزهای دیجیتال در اعمال غیرقانونی جلوگیری می کند. در تعدادی از شهرهای هندوستان اعتراضاتی در زمینه ی بیت کوین و فعالیت های مشکوک مرتبط با دنیای ارزهای دیجیتال و همین طور اعمالی مانند پول شویی شکل گرفت. از این جمله، جیمی دیمون مدیر اجرایی شرکت جی پی مورگان، بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتالی دنیا را یک کلاهبرداری نامید و گفت که در نهایت این حباب می ترکد. در همین رابطه، وارن بافت مدیر اجرایی برکشایر هاتاوی در گفتگو با CNBC گفت که ارزهای دیجیتال احتمالاً پایان تلخی خواهند داشت.

ارزهای دیجیتال نوعی پول مجازی و غیرمتمرکز است که توسط دولت ها پشتیبانی نمی شود. آنها بر اساس شبکه های نامرئی توزیع شده به نام بلاک چین، که به طور مداوم در حال پیگیری معاملات در یک شبکه از کامپیوترها هستند، پایه ریزی می شوند.

نیویورک تایمز گزارش کرده که تعداد روزافزونی از سرمایه گذاران نگرانی های خود را از افزایش ارزش بیت کوین در برابر ارزهای دیجیتال دیگر اعلام کرده اند، از جمله ارز دیجیتال بیت فاینکس، یکی دیگر از ارزهایی که در شاخص قیمت بیت کوین در کوین دسک ارزشش اعلام می شود. بیت فاینکس و تتر، از ارزهای دیجیتال که از سوی مدیران اجرایی قبلی پشتیبانی می شوند، هر دو در معرض این نگرانی ها قرار گرفته اند. ارزش تتر که در برابر دلار آمریکا تثبیت شده روز جمعه 1.9 درصد کاهش یافت.
بلومبرگ در گزارش مجزایی اعلام کرده که قانونگزاران آمریکا مدیران هر دو ارز بیت فاینکس و تتر را احضار کرده اند. بر اساس این گزارش، اگرچه توکن های دیجیتالی تتر قرار بوده که از سوی دلار حمایت شوند تا ارزش این پول را حفظ کنند، اما به نظر این امر تحقق نیافته است. چارلز هایتر، مدیر اجرایی CryptoCompare در مصاحبه با CNBC عقیده دارد که رشد سرمایه گذاران در حوزه سکه های دیجیتالی و برندی همچون دیجیکس که کاربران آنها برای سرمایه گذاری می کنند، عجیب است.


​​