امینت

مایکروسافت و Fujitsu، سیستم امنیتی جدید Palm Vein را در ویندوز 10 معرفی کردند

منبع: سخت افزار

مایکروسافت امروز اعلام کرد که با همکاری نزدیک کمپانی Fujitsu موفق به طراحی یک سیستم امنیتی جدید برای ویندوز 10 شده است که کاربران خود را با استفاده از خطوط کف دست شناسایی می‌کند.

در حال حاضر عمده لپ‌تاپ ها و محصولات مبتی بر سیستم عامل ویندوز 10، کاربران خود را با استفاده از سیستم تشخیص چهره Windows Hello و همچنین سیستم‌های مبتنی اثر انگشت شناسایی می‌کنند. اما جدیدترین تحقیقات نشان داده است هردوی این سیستم‌ها دارای نقص‌های گوناگونی هستند و می‌توان به گونه‌ای با دور زدن آن‌ها به سیستم‌های کاربری دسترسی غیرمجاز پیدا کرد. اما مایکروسافت امروز سیستم امنیتی جدیدی با عنوان Palm Vein را معرفی کرد که بنا به گفته او می‌تواند اطمینان بسیار بیشتری را برای کاربران به ارمغان آورد.

سیستم امنیتی Palm Vein از نظر عملکرد مشابه با سیستم‌های تشخیص و شناسایی اثر انگشت عمل می‌کند با این تفاوت که به جای استفاده از طرح روی انگشتان، از نقش و نگارهای کف دست برای شناسایی کاربران استفاده می‌کند. مایکروسافت اعلام کرده است که کاربران مشابه با سیستم‌های تشخیص اثر انگشت تنها کافی است کف دست خود را در بالای سنسور این سیستتم امنیتی قرار دهند تا پس از اسکن شدن و تطبیق آن با طرح مرجع، امکان دسترسی به دستگاه‌های مختلف فراهم شود. از این نظر Palm Vein را می‌توان یک سیستم شناسایی غیر برخوردی معرفی کرد.

فوجتسو نیز که در طراحی و ساخت این سیستم امنیتی همکاری نزدیکی با مایکروسافت داشته اعلام کرده است که برای بهبود و تقویت میزان دقت این سیستم، دو دهه تجربیات خود از سیستم‌های پردازش و شناسایی تصاویر را به کار گرفته است. فوجیتسو و مایکروسافت قصد دارند در طی ماه‌های آینده دستگاه‌های مختلفی را با استفاده از این سیستم امنیتی روانه بازار کنند. انتظار می‌رود در فاصله اندکی دیگر کمپانی‌های تولید کننده محصولات هوشمند نیز از فناوری‌های مشابه در دستگاه‌های خود بهره بگیرند.


​​