رگولاتوری

وزیر جوان از نگاهی دیگر

منبع: ایران

آذری جهرمی، وزیر جوان کابینه دوازدهم که سر و صدای زیادی علیه او به راه افتاده بود   و بالاخره بر کرسی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشست، این روزها به یکی از محبوب‌ترین وزرای دولت تبدیل شده است و برای نسل جوانی که به دنبال نقش آفرینی در مدیریت جامعه خود است، تبدیل به یک  هویت شده است و اغلب جوانان کشور هویت و توانمندی جوانان و نتیجه اعتماد به جوانان را در موفقیت این وزیر پرشور جست‌وجو می‌کنند.
البته آذری جهرمی نیز نشان داده است که بخوبی به این موضوع واقف بوده و مسیر بسیار خوبی را متصور کرده است.
از مهم‌ترین اقدامات وی طی این مدت کوتاه، جسارت در اجرای طرح رجیستری که گام مهمی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است، تکمیل پوشش سراسری شبکه نسل سوم و چهارم تلفن همراه تنها طی 6 ماه در حالی که این پروژه در زمان تحویل وزارت 50 درصد پیشرفت داشته است، پوشش هر سه اپراتور تلفن همراه در 25 هزار روستا در این مدت کوتاه، تغییر مدل تعرفه‌گذاری اینترنت ثابت و حذف اینترنت حجمی، طرح اینترنت کودک و توجه به نظام صنفی رایانه‌ای و سندیکای صنعت مخابرات می‌توان نام برد که هر یک به نوبه خود تأثیر بزرگی در فضای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور دارد.واژه اقتصاد دیجیتال که برای اولین بار از زبان وزیر جوان شنیده شد، تبدیل به یکی از محورهای اصلی تبادل نظر کارشناسان در رسانه‌های مختلف شده است و حمایت او از فضای دسترسی آزاد به اطلاعات و کسب و کارهای نوپا، انگیزه مضاعفی به فعالان این بخش داده است.
نشاط جوانی این وزیر پرکار در ایام دهه فجر کاملاً مشهود شده است، سفر او به استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و یزد طی دو روز، دیدار با اقشار مختلف مردم، حضور در دانشگاه شهید بهشتی و دیدار با دانشجویان، حضور در روستا برای افتتاح پروژه‌های ارتباطی، توجه ویژه به کسب و کارهای نوپا در استان‌ها و... که تا نیمه شب هم طول کشیده است، بخشی از نشاط جوانی است که این روزها همه بخش‌های نظام مدیریتی کشور به آن نیازمند است.
گفته می‌شود یکی از نکات جالب سفرهای آذری جهرمی، تیم همراه وی بوده است تیمی که ترکیب بیشتر آن را جوانان تشکیل داده‌اند البته تعدادی از صاحبان تجربه هم در این تیم حضور دارند اما رنگ و بوی هیأت همراه وزیر نیز رنگ و بویی از نشاط و شادابی جوانی دارد. به هرحال شور خدمت و نشاط جوانی از آذری جهرمی وزیری توانمند ساخته است که آینده‌ای روشن را در این حوزه رقم خواهد زد.


​​